Niekoľko výhod, pre ktoré by ste mali zahodiť podprsenku. Takto žena pôsobí maximálne sexi

Až 80% žien si podľa prieskumov nevie vybrať správnu veľkosť podprsenky, čím nielenže trpí celkový vzhľad ich postavy, ale môžu si tak privodiť i niekoľko zdravotných rizík. Prečo teda nezahodiť podprsenku úplne?

Zahoďte predsudky a s nimi aj podprsenku

Zahoďte predsudky a s nimi aj podprsenku

Zdroj: Profimedia

1. Tričká s odhaleným chrbtom už nebudú tabu

Veľa z nás práve v lete túži po tom, aby sme mohli bez obáv odhaliť krásne opálený chrbát, na ktorom nesvieti ani kúsok zbytočného oblečenia, nieto ešte celá zadná časť podprsenky.  Nechajte preto vašu hruď nech si oddýchne a ukáže svoj krásne hnedý chrbát bez obáv z módneho trapasu.

Mohlo by vás zaujímať: Toto trápi ženy s veľkými prsiami: Mať veľký dekolt nemusí byť vždy výhodou

Samozrejme, že spočiatku vám bude podprsenka v outfite chýbať, neskôr vám však nesmierne výhody, ktoré so sebou táto zmena prináša, prirastú k srdcu.

2. Žiadne viditeľné prádlo pod šatami

Občas sa každá žena dostane do situácie, kedy je nanajvýš neprípustné, aby jej pod šatami bolo vidieť čo i len okraj spodnej bielizne, ktorá sa viditeľne zarezáva do kože. Práve v takýchto chvíľach je zahodenie podprsenky viac ako na mieste. Možno vám bude chýbať pocit bezpečia, ktorý so sebou nosenie podprsenky prináša, za krátko si však zvyknete na všetky s tým spojené pozitíva. 

A tých je naozaj podstatne viac než len nejaké viditeľné okraje spodnej bielizne na šatách.

3.  Prirodzenosť sa nosí

Obrovské push-up podprsenky, ktoré vám vaše prsia zväčšia o minimálne dve čísla sa už dávno nenosia. Nielenže len málo z nich sa dá naozaj považovať za naozaj pohodlnú oporu vašich prś, občas sa však aj množstvo materiálu použitého na vytvorenie spoľahlvej opory, ktorá vaše prsia vytlačí do závratných výšok, vymkne spod kontroly.

Nenechajte si ujsť: Prsia, aké sa mužom páčia na ženách najviac: Stačí ich len hrdo nosiť!

Práve voľnosť a prirodzený tvar pŕs, ktoré sa rafinovane schovávajú pod svetríkom či tielkom je to, čím zabodujete.

4. Buďte sebavedomá a vyniknete

Vyjsť si do spoločnosti bez podrpsenky je však zo začiatku naozaj odvážny čin. Nejedna žena má pocit, že sa jej každý pozerá na prsia a jej outfit je až príliš výstredný. Ak však chcete naozaj pocítiť všetky výhody slobody, ktorú nenosenie podprsenky ponúka, musíte zahodiť predsudky.

Viac než žiadna podprsenka sa nosí práve sebavedomie. Žena, ktorá ho má na rozdávanie je totiž neprekonateľná a nezastavia ju ani mužské pohľady, práve naopak.

5.  Alternatívy sú oveľa viac sexi

Jemné čipkované braletky, ktoré vaše prsia zahalia len naozaj minimálne sú skvelou alternatívou pokiaľ máte strach vyjsť von úplne bez podprsenky. Sú neuveriteľne sexi, prsia v žiadnom prípade neobmedzujú a svojou textúrou len jemne obopínajú prirodzený vzhľad vašich pŕs.

Navyše, keďže braletky sú v skutočnosti niečím medzi  podprsenkou a pohodlným tielkom, sú skvelým spôsobom, ako sa postupne vydať na cestu oslobodzujúceho pocitu života bez podprsenky.

6. Nechajte, nech sa telo čístí samé

Zo zdravotného hľadiska vám môže tesná a nie práve najlepšie zvolená podprsenka spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Tlak, ktorým v dolnej časti pŕs pôsobí na pokožku zabraňuje prúdeniu lymfy, ktorá sa nachádza tesne pod kožou a nesie so sebou bunky imunitného systému. Samočistenie tela a celková imunita sú následne oslabené a v tele sa rýchlo a jednoducho začínajú hromadiť karcinogénne látky. Nechajte radšej vašu pokožku voľne dýchať.

Neprehliadnite: Vedeli ste, že existuje 7 rozličných typov pŕs na svete? Majiteľkou ktorého poprsia ste práve vy? 

7.  Prsia si vybudujú vlastnú pružnosť

Paradoxne nám podprsenka zvýšiť pružnosť našich pŕs nijak nepomáha. Práve naopak. Výskumník Jean-Denis Rouillon skúmaním 330 žien vo veku od 18 do 35 rokov po dobu pätnástich rokov prišiel na to, že práve ženy, ktoré bežne podprsenku nenosili dosiahli 7 milimetrové zdvihnutie bradavky len tým, že si ich poprsie prirodzene vytvorilo viac kolagénu, ktorý poľahky dokázalo bojovať so zákernou gravitáciou.

8.  Zbavte sa bolesti chrbta

I keď sa to môže zdať ako paradox, život bez podprsenky vás môže zbaviť nepríjmenej bolesti chrbta. Tá totiž nie vždy vzniká z prílišnej váhy vašich pŕs, ktorú musí chrbát dennodenne zvládať. Aj nesprávne vybraná podrpsenka, ktorej ramienka sa vám zarezávajú do pliec a šije môže totiž dlhodobým nosením vyvolať nepríjemné bolesti chrbtice, ktoré často prechádzajú až do hlavy. Vyhnite sa podobným problémom a osloboďte svoje prsia.

Prečítajte si: Urobte si TEST: Ak máte jednu z týchto dvoch veľkostí pŕs, pravdepodobne nosíte zlú podprsenku!

9. Predídete alergiám

Mnohé ženy si vôbec neuvedomujú, že začervenané miesta, ktoré si spozorujú na koži hneď po tom, čo si s úľavou odložia podprsenku, môžu mať i vážnejšiu podstatu ako len prílišný tlak vyvíjaný na pokožku počas celého dňa. Pokojne môže ísť o prejav alergie na jednu z látok, z ktorých je vaša obľúbená podprsenka vyrobená. Síce je alergia na silikón naozajstnou vzácnosťou, nikdy neviete. Tento materiál, z ktorého sú vyrobené prúžky na korzetovej podprsenke vám môže spôsobiť nepríjemné vyrážky, ktoré často bez lekráskej pomoci nezmiznú.

Myslíte si, že nosenie podprsenky je správne?

Áno
68
Nie
177
Hlasovalo: 245

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF, iflscience.com

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba