Vancouver Fashion Week 2017 sa blíži: Prinesie so sebou multikulturalizmus a extravaganciu v podobe samotných dizajnérov

Od 20. do 26. marca sa v Čínskom kultúrnom centre vo Vencouveri už šestnásty rok uskutoční Vancouver Fashion Week. Tentokrát pôjde o kolekciu jeseň/zima 2017. Okrem obrovského množstva začínajúcich dizajnérov však nebude chýbať ani multikulturalita a extravagancia...

Modely sú plné nadčasu a inšpirácie

Modely sú plné nadčasu a inšpirácie

Zdroj: facebook.com/vancouverfashionweek

Dvakrát do roka

Originálny týždeň módy vo Vancouveri sa koná dvakrát do roka, pričom jeho hlavnou myšlienkou je poskytnúť priestor tým najkreatívnejším, najtalentovanejším a najdynamickejším návrhárom, ktorí sa nachádzajú na začiatku svoje kariéry. Tvorcovia týždňa módy sa zameriavajú na osobitosť a neobyčajný štýl, s ktorým mladučkí dizajnéri pracujú.

Neprehliadnite: V šatníku štýlovej ženy: Na jar vám nesmie chýbať klasický trenčkot či čipkovaný top

Multikulturalita a nadčasovosť je vítaná

Vancouver Fashion Week je naozaj jedným z mála podujatí, ktoré sa snaží nielen priblížiť divákom novinky zo sveta módy, ale hlavnou myšlienkou celých siedmich dní je i spojenie sveta módnych návrhárov, médií a celebrít v jedno, aby tak spoločne dokázali osláviť silu kreativity a krásu módy. Zároveň však tvorcovia týždňa módy nezabúdajú klásť dôraz na odlišnosť a multikulturalitu, ktoré zostávajú základom samotného podujatia a tvoria jeho hodnoty.

Naozaj bohatý výber kolekcií

Vancouverský týždeň módy už o niečo vyše dvoch týždňov prinesie široké spektrum zaujímavých kolekcií, medzi ktorými nebudú chýbať street-style či eco friendly modely. Samotné kolekcie boli okrem množstva talentovaných a formujúcich sa začiatočníkov, akými sú napríklad Evan Clayton, Connally McDougall, Christy Law, Kat Made či Stella Maris, vytvorené  i renomovanými a uznávanými návrhármi, medzi ktorých patrí i Noe Bernacelli a ďalší.

Mohlo by vás zaujímať: Modrá blúzka bude nasledujúce dni v kurze: Takto jednoducho ju zvládnete skombinovať s ostatnými vecami

Evan Clayton – móda pre silnú ženu

Táto módna značka pôsobiaca priamo vo Vancouveri prináša so sebou kreatívne modely určené silným a sebavedomím ženám, ktoré sa neboja ukázať svoju integritu a odvahu. Znakom značky je umenie extravagancie, skryté v každom jednom kúsku. Každý model musí vypovedať vlastný príbeh s príchuťou umenia.

Christy Law a jej azíjské dedičstvo

Aj začínajúca módna návrhárka a zakladateľka módnej značky Célestine Studio pôsobiacej v Austrálii predstaví svoju kolekciu počas týždna módy. Vo svojej tvorbe využila skúsenosti, ktoré nadobudla počas šesťnástich rokov strávených životom v Hong Kongu. Jej modely spájajú prvky západnej a východnej kultúry, pričom prevládajú dynamické elementy a technika potlače.

Prečítajte si: Čelenka ako módny doplnok. Horúca vychytávka z prehliadkových mól, ktorá vám dodá ženskosť!

Viac informácií na www.vanfashionweek.com

Foto:
facebook.com/vancouverfashionweek, facebook.com/evanclayton, facebook.com/christylaw_collection
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba