Toto na otcovi svojich detí milujem už 12 rokov: Práve to je dôvod, prečo nám to tak dlho funguje

Môj manžel a otec našich detí je pre mňa už roky neodmysliteľnou súčasťou života a rodiny, ktorú sme si spoločne vytvorili. Jedna vec nám v tom celom pomáha už od samého začiatku.

Toto je naším tajomstvom šťastného manželstva

Toto je naším tajomstvom šťastného manželstva

Zdroj: Profimedia

Je až neuveriteľné, že sme spolu už dlhých 12 rokov a ani raz som nepomyslela na to, že by som ho vymenila za niekoho iného.

Čítajte: Najproblémovejšie vlastnosti žien: Ak budete robiť týchto 7 vecí, v okolí vášho muža sa čoskoro zjaví milenka

Predtým, ako som stretla môjho terajšieho manžela, som na lásku neverila. Mala som za sebou zopár nešťastných vzťahov, podvodov a sklamaní. To všetko bolo príčinou mojej frustrácie a nedôvery. Vzťahy mi pripadali príliš komplikované, a tak som to jednoducho neriešila. Keď však do môjho života vstúpil Tomáš, veci sa zmenili. Okrem toho, že ma priťahoval, skvele sme si rozumeli a vždy sme sa mali o čom porozprávať. Postupne sa stal mojím partnerom, najlepším kamarátom a človekom, pred ktorým som nemala tajomstvá a nebola frustrovaná dnešnými plytkými vzťahmi. S ním to bolo jednoduché. Všetko sme si hovorili narovinu a vďaka tomu si vybudovali dôveru. Od začiatku tam bola však jedna vec, ktorá nás drží aj dodnes pri sebe.

Nevyťahujeme minulosť

Jednoducho sme sa obaja rozhodli, že odpustením budeme na chyby z minulosti automaticky zabúdať. Nevyťahujeme staré hriechy a zlyhania toho druhého. Jednoducho začíname stále odznova a s čistým štítom. Len tak máme istotu, že si nebudeme ubližovať stále dokola. Aj keď spraví niečo, čo ma v minulosti nahnevalo, sústredím sa na prítomnosť. Napriek tomu, že si prechádzame ako rodina aj ťažším obdobím, nikdy sa nepozeráme späť, ale dopredu. Niekedy je to náročné, ale práve to je hlavný dôvod, prečo sa aj po 12 rokoch vnímame tak, ako na začiatku vzťahu. Existuje pre nás iba prítomnosť a budúcnosť.

Mohlo by vás zaujímať: Manželova známa spravila na našej svadbe túto vec: Všetko som zistila až na druhý deň

Veríte v manželstvo na celý život?

áno
235
nie
26
Hlasovalo: 261

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba