Rozhodnutie, ktorým sme po 10-tich rokoch zachránili naše manželstvo: Bolo načase s jednou vecou navždy skoncovať

Tibora som si vzala presne pred 10-timi rokmi. Manželstvo s ním bolo niekedy náročné, ale momentálne môžem povedať, že mám pri sebe skvelého muža a otca našich detí.

Toto sme museli raz a navždy ukončiť

Toto sme museli raz a navždy ukončiť

Zdroj: Profimedia

Tak, ako asi každý manželský pár, ani my sme sa hádkam nevyhli. Jedna vec však v našich hádkach dominovala až tak, že sme sa začali postupne od seba vzďaľovať...

Čítajte aj: Skutočný príbeh: Prečo som neopustil svoju manželku, aj keď som ju už dávno prestal milovať

Našim problémom boli odlišné predstavy, ktoré sa každou hádkou stupňovali. Kým Tibor dával prednosť pokojnému riešeniu problémov, ja som neustále vybuchovala. Najviac ma vytáčalo, že nie je priebojnejší a tým pádom sa mu nedarilo tak, ako jeho priateľom z mladosti. Bol skvelý v tom, čo robil, ale stačilo mu málo. Nepokúšal sa o to, aby si našiel lepšie platenú prácu, či o to, aby ho povýšili. Jednoducho vedel, že rodinu dokáže uživiť, svoju prácu mal rád a viac nepotreboval. Ja som ho chcela za každú cenu meniť. Mala som presnú predstavu o tom, aký by mal byť, čo by mal robiť preto, aby sme sa mali lepšie. On to však v sebe nemal a ani o to nestál. Na druhej strane chcel, aby som si viac užívala život, v práci spomalila a nestresovala sa. Obaja sme mali iné predstavy o tom, ako by mal život toho druhého vyzerať. Až pri poslednej hádke sme si uvedomili, že ničíme naše manželstvo a hlavne to nikomu z nás neprospieva. Uvedomili sme si, že pred rokmi sme sa zamilovali do toho, kým sme boli a kým ešte stále sme. Povedala som si, že prestanem od neho vyžadovať veci s ktorými nie je on sám stotožnený a on bude mať väčšie pochopenie pre moju energickú povahu a vysoké ambície. 

Toto sme spravili

Hoci to bolo ťažké, zabudli sme na predstavy a požiadavky. Žili sme život tak, ako sme obaja chceli. Kompromis u nás doma funguje, ale už nehovoríme tomu druhému, čo má robiť pokiaľ o to sám nestojí. V manželstve a vo vzťahu všeobecne je najväčším "zabijakom" hlavne neustála nespokojnosť. Keď sa prijmete takí, akí obaja ste, zmení sa aj váš vzťah k tomu druhému.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Psychologička radí: Začali ste si s mužom, ktorý bol už v minulosti neverný? Na toto sa pripravte!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba