Príznaky ženy, ktorá je vo vzťahu nešťastná: Takéto negatívne vlastnosti aj voči ostatným sa v nej prebúdzajú

Hoci si to mnohé z nás ani neuvedomujú, ale pokiaľ nie sme spokojné vo vlastnom vzťahu, má to dopad aj na naše okolie. Možno aj vďaka tomu, že sa v nás začnú prebúdzať také vlastnosti, ktoré z nás robia človeka s negatívnymi vlastnosťami. Takto si šťastie nepritiahneme...

Hoci si to mnohé z nás ani neuvedomujú, ale pokiaľ nie sme spokojné vo vlastnom vzťahu, má to dopad aj na naše okolie

Hoci si to mnohé z nás ani neuvedomujú, ale pokiaľ nie sme spokojné vo vlastnom vzťahu, má to dopad aj na naše okolie

Zdroj: Profimedia.sk

Nešťastná žena vo vnútri rovná sa nešťastná aj navonok. Príznaky, ktorými to dáva najavo, v nej prebúdzajú vlastnosti, o ktorých by si možno aj pomyslela, že ich nie je schopná. Ak ste si nešťastným vzťahom v minulosti prešli, presne viete, o čom je reč. Ak takýmto vzťahom práve prechádzate, možno si vďaka tomuto článku niečo včas aj uvedomíte, a síce, že vaše okolie za to nemôže... Je teda čas sa nad sebou a svojím správaním, ale najmä zmyslom zotrvávania v nešťastnom vzťahu zamyslieť, kým vás na to neupozorní vaše okolie.

Mohlo by vás zaujímať: Ak ste v manželstve už dlhšiu dobu nešťastná, položte si túto otázku: Odpoveď vás možno poriadne zaskočí!

Záviďme, lebo nevieme povedať dosť!

Denno denne vídať šťastnú kolegyňu v práci alebo sa stretávať na káve so šťastnou priateľkou, ktorá si toho svojho nevie vynachváliť, zatiaľ čo vy sa topíte v nefunkčnom vzťahu, ktorému neviete dať jasnú stopku, a hoci viete, že ste nešťastná, stále v ňom zotrvávate. To už zabolí a vyvolá pocit závisti s myšlienkami typu: „Veď ona si takého skvelého chlapa ani nezaslúži. Za to ja, ja by som už vedela, ako ho urobiť šťastným.“

Rezignácia alebo buďme lenivé, veď aj tak je všetko jedno...

Cítime sa nešťastne, nespokojne, dávame to patrične najavo aj v bežných veciach, ktoré denne robíme, predovšetkým v práci, v ktorej trávime veľa času. Zrazu nám je všetko jedno, veď aj tak sa nič nemení, žijeme v bludnom kruhu a vlastne ma ani nezaujíma, že ten projekt alebo úlohu nestihnem dokončiť včas. Veď je to jedno, aj ten náš nadriadený je rovnako nanič chlap ako ten,  ktorý nás čaká doma. Tak na čo alebo pre koho sa stále snažiť? Avšak, ak sa nám nedarí v láske, nemusíme zámerne sabotovať aj to ostatné dobré v našom živote. Je to predsa naša vizitka.

Neprehliadnite: Patríte medzi dokonalé manželky? Ak máte týchto 7 vlastností, muži vás len ťažko opustia

Poďme sa ľutovať, namiesto toho, aby sme začali riešiť

Asi najhoršia vlastnosť, ktorú získate práve zotrvávaním v nešťastnom vzťahu. Zrazu sa pri pohľade na šťastnú a zamilovanú priateľku pýtate samej seba aj toto:  „Prečo je ona taká šťastná a ja nie? Prečo nemôžem mať aj ja takého skvelého chlapa?“ No odpoveď je veľmi stručná a jasná... Môžete, ale najskôr sa musíte zbaviť toho, ktorý je za toto nešťastie zodpovedný, nemyslíte? Určite je to lepšia cesta, ako sedieť kdesi v kúte a ľutovať sa, pretože nie sme schopné si vo vlastnom vzťahu a živote vôbec urobiť poriadok.

Ľahostajnosť/sebeckosť voči tým, ktorí trpia možno ešte viac

Chodíme ako kôpky nešťastia kvôli chlapovi, ktorý si nás možno nezaslúži, ľutujeme sa, aké sme nešťastné a nahovárame si, že nesieme všetky hriechy tohto sveta. To z nás robí stvorenia tak zahľadené do seba, že nie sme schopné si všimnúť ani to, že niekto druhý, kto je nám veľmi blízky, si prechádza možno ešte horším obdobím ako sme my. Ponaučenie? Nezatvárajme oči, ale predovšetkým svoje srdce voči blízkym len preto, že práve v tejto chvíli veci nejdú tak, ako sme si predstavovali.

Čítajte tiež: Prečítajte si 7 rád od otca, vďaka ktorým sa vo vzťahoch vyhnete sklamaniu: Jeho slová ocení každá žena

Foto:
Profimedia.sk
Zdroj:
MG

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba