Zúfalá Martina si nevie rady s problémom svojho manžela: Je normálne, ak má potrebu robiť toto so ženami?

Občas zúfalo veríme, že človek, na ktorom nám záleží sa nakoniec zmení a pochopí, v čom robí chybu, ktorá ho môže stáť viac, ako si myslí. Ľudia však občas veci jednoducho neriešia alebo nechcú. V podobnej situácii sa nachádza i čitateľka Martina (35).

Martina by takéto správanie od Tomáša nikdy nečakala
Martina by takéto správanie od Tomáša nikdy nečakala

Všetko sa začalo ešte pred desiatimi rokmi, keď som Tomáša prvýkrát uvidela na svadbe svojej najlepšej priateľky, začína svoje rozprávanie Martina. Bol jedným z dlhoročných priateľov novomanžela a svojím vzhľadom a vystupovaním sa neuveriteľne odlišoval od ostatných mužov. Bol kultivovaný, charizmatický a šarmantný. Bolo však jasné, že neočaril iba mňa. Hneď po obrade sa na neho totiž nalepili dve mladé slečny, s ktorými taktne koketoval. pokračuje Martina.

Prečítajte si: Patríte medzi dokonalé manželky? Ak máte týchto 7 vlastností, muži vás len ťažko opustia

Jemné flirtíky mu zrejme išli, no pohľad už od konca obradu zameral priamo na mňa. Nepoznali sme sa a dovtedy sme sa spolu nikdy nerozprávali, no ja som mala pocit, akoby medzi nami niečo bolo. Iskrenie, skrytá sila, ktorá nás ťahala k sebe, až kým ku mne nakoniec nepodišiel a nepretancovali sme spolu celý večer. A presne tam a vtedy to začalo.

Tomáš mnou bol akoby posadnutý. A ja rovnako tak ním. Trávili sme spolu každú voľnú chvíľu a ja som si užívala všetku jeho pozornosť. Zamilovaná a naivná dvadsaťpäťročná žena, ktorá lieta v oblakoch. Presne tak som sa správala, ale bolo mi to jedno. Chcela som s ním prežiť celý život bez ohľadu na to, čo sa stane v budúcnosti, a to sa mi aj splnilo. Po roku intenzívneho chodenia ma Tomáš veľkolepo požiadal o ruku. spomína Martina.

Mohlo by vás zaujímať: Najproblémovejšie vlastnosti žien: Ak budete robiť týchto 7 vecí, v okolí vášho muža sa čoskoro zjaví milenka

Prvé mesiace sme si ešte ako tak užívali idylku novomanželského života, narodila sa nám malá Natálka a ja som si myslela, že život bude navždy dokonalý. Tam sa však moja rozprávka razom skončila. Postupom času, ako malá rástla a ja som sa jej naplno venovala, sa mi Tomáš začal vzďaľovať. Spoločné bývanie odhalilo veľa vecí, o ktorých som dovtedy nemala ani tušenia.

Zistila som, že moj manžel väčšinu voľných večerov strávi po práci s priateľmi vonku, čo ma ešte pred svadbou len pramálo zaujímalo, keďže som nebola súčasťou jeho domácnosti a nevedela som, kde sa nachádza každú minútu, keď sme neboli spolu. Teraz sa však večery osamote zdali nekonečné a depresívne. Navyše zakaždým, keď sa večer vrátil domov a pobozkal mňa a našu dcéru na privítanie, hneď nato sa ospravedlnil a odišiel aj so svojím mobilom do pracovne. Vraj ešte musí súrne dovybavovať nejaké pracovné veci.

Neprehliadnite: Začala som si so slobodným, sexi oteckom: Vtedy som ešte netušila, ako skončím...

Začali sme sa kvôli tomu hádať. Najskôr len občas, no neskôr to prerástlo do intenzívnych a nikdy nekončiacich nepriateľských vymien názorov, pri ktorých som len chcela vedieť, či mu je práca a priatelia prednejší ako rodina, no každou svojou odpoveďou sa Tomáš akoby snažil vyhnúť problému a otočiť ho proti mne. Vraj mu nedám dýchať, potrebuje len trochu zmeniť vzduch a užiť si voľnosť. Občas dokonca akoby prestal počúvať len kvôli tomu, že niekde v diaľke započul vibrovať svoj drahocenný telefón. srdcervúco rozpráva Martina.

Raz však jeho tajomstvo vyplávalo na povrch. Bolo to v pondelok večer, vrátil sa z drinku s priateľmi mierne pod parou a ja som opäť vyrukovala s vecami, ktoré ma celý deň trápili. On ma však absolútne ignoroval a namiesto toho sa opäť raz venoval svojmu mobilu. Nevydržala som to, vytrhla som mu ho z ruky a to, čo som uvidela, ma absolútne šokovalo. Koketné smsky s jeho sekretárkou, ktoré sa tiahli už niekoľko mesiacov. Skôr, než mi stihol vytrhnúť mobil z ruky, zašla som do priečinka so správami a uvidela som ďalšie minimálne dve ženské mená, pri konverácii s ktorými si nedával servítku pred ústa.

Nenechajte si ujsť: Manžel si našiel mladšiu milenku: Podľa týchto signálov viem, že jej ide len o peniaze. Čo mám robiť, aby zostal so mnou?

Zostala som ako obarená. Tomáš najskôr nevedel, čo má povedať a na svoju obhajobu len vyblafol, že o nič nejde, vraj sa len zabáva, keď má voľnú chvíľku a jemný flirt predsa nikdy nikomu neublížil. Vraj s nimi nič nemal a ani neplánuje, baví ho len tá hra, ktorú s mladšími dievčinami vedie. Nevedela som, čo mám urobiť.

Je to už vyše roka a ja stále neviem. Verím, že Tomáš zo svojho správania raz vyrastie a my budeme silnejšia a šťastnejšia rodina, pretože sme podobnú krízu prekonali, no zatiaľ to vyzerá len tak, že on moje správanie berie ako samozrejmosť a pípajúce smsky sa už takmer stali súčasťou našej domácnosti. Nechcem ho kvôli tomu opustiť, milujem ho. No dokedy budem schopná tolerovať to, ako šliape po všetkom, čo sme spoločne vybudovali a v čo som ja tak skalopevne verila, to neviem. zdrvene ukončuje rozprávanie Martina.

Čo by ste v takomto prípade urobili vy?

Odišla by som pri prvej príležitosti
379
Snažila by som sa manželsltvo zachrániť za každú cenu
31
Hlasovalo: 410

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba