Zúfalá Martina si nevie rady s problémom svojho manžela: Je normálne, ak má potrebu robiť toto so ženami?

Občas zúfalo veríme, že človek, na ktorom nám záleží sa nakoniec zmení a pochopí, v čom robí chybu, ktorá ho môže stáť viac, ako si myslí. Ľudia však občas veci jednoducho neriešia alebo nechcú. V podobnej situácii sa nachádza i čitateľka Martina (35).

Martina by takéto správanie od Tomáša nikdy nečakala

Martina by takéto správanie od Tomáša nikdy nečakala

Zdroj: Profimedia

Všetko sa začalo ešte pred desiatimi rokmi, keď som Tomáša prvýkrát uvidela na svadbe svojej najlepšej priateľky, začína svoje rozprávanie Martina. Bol jedným z dlhoročných priateľov novomanžela a svojím vzhľadom a vystupovaním sa neuveriteľne odlišoval od ostatných mužov. Bol kultivovaný, charizmatický a šarmantný. Bolo však jasné, že neočaril iba mňa. Hneď po obrade sa na neho totiž nalepili dve mladé slečny, s ktorými taktne koketoval. pokračuje Martina.

Prečítajte si: Patríte medzi dokonalé manželky? Ak máte týchto 7 vlastností, muži vás len ťažko opustia

Jemné flirtíky mu zrejme išli, no pohľad už od konca obradu zameral priamo na mňa. Nepoznali sme sa a dovtedy sme sa spolu nikdy nerozprávali, no ja som mala pocit, akoby medzi nami niečo bolo. Iskrenie, skrytá sila, ktorá nás ťahala k sebe, až kým ku mne nakoniec nepodišiel a nepretancovali sme spolu celý večer. A presne tam a vtedy to začalo.

Tomáš mnou bol akoby posadnutý. A ja rovnako tak ním. Trávili sme spolu každú voľnú chvíľu a ja som si užívala všetku jeho pozornosť. Zamilovaná a naivná dvadsaťpäťročná žena, ktorá lieta v oblakoch. Presne tak som sa správala, ale bolo mi to jedno. Chcela som s ním prežiť celý život bez ohľadu na to, čo sa stane v budúcnosti, a to sa mi aj splnilo. Po roku intenzívneho chodenia ma Tomáš veľkolepo požiadal o ruku. spomína Martina.

Mohlo by vás zaujímať: Najproblémovejšie vlastnosti žien: Ak budete robiť týchto 7 vecí, v okolí vášho muža sa čoskoro zjaví milenka

Prvé mesiace sme si ešte ako tak užívali idylku novomanželského života, narodila sa nám malá Natálka a ja som si myslela, že život bude navždy dokonalý. Tam sa však moja rozprávka razom skončila. Postupom času, ako malá rástla a ja som sa jej naplno venovala, sa mi Tomáš začal vzďaľovať. Spoločné bývanie odhalilo veľa vecí, o ktorých som dovtedy nemala ani tušenia.

Zistila som, že moj manžel väčšinu voľných večerov strávi po práci s priateľmi vonku, čo ma ešte pred svadbou len pramálo zaujímalo, keďže som nebola súčasťou jeho domácnosti a nevedela som, kde sa nachádza každú minútu, keď sme neboli spolu. Teraz sa však večery osamote zdali nekonečné a depresívne. Navyše zakaždým, keď sa večer vrátil domov a pobozkal mňa a našu dcéru na privítanie, hneď nato sa ospravedlnil a odišiel aj so svojím mobilom do pracovne. Vraj ešte musí súrne dovybavovať nejaké pracovné veci.

Neprehliadnite: Začala som si so slobodným, sexi oteckom: Vtedy som ešte netušila, ako skončím...

Začali sme sa kvôli tomu hádať. Najskôr len občas, no neskôr to prerástlo do intenzívnych a nikdy nekončiacich nepriateľských vymien názorov, pri ktorých som len chcela vedieť, či mu je práca a priatelia prednejší ako rodina, no každou svojou odpoveďou sa Tomáš akoby snažil vyhnúť problému a otočiť ho proti mne. Vraj mu nedám dýchať, potrebuje len trochu zmeniť vzduch a užiť si voľnosť. Občas dokonca akoby prestal počúvať len kvôli tomu, že niekde v diaľke započul vibrovať svoj drahocenný telefón. srdcervúco rozpráva Martina.

Raz však jeho tajomstvo vyplávalo na povrch. Bolo to v pondelok večer, vrátil sa z drinku s priateľmi mierne pod parou a ja som opäť vyrukovala s vecami, ktoré ma celý deň trápili. On ma však absolútne ignoroval a namiesto toho sa opäť raz venoval svojmu mobilu. Nevydržala som to, vytrhla som mu ho z ruky a to, čo som uvidela, ma absolútne šokovalo. Koketné smsky s jeho sekretárkou, ktoré sa tiahli už niekoľko mesiacov. Skôr, než mi stihol vytrhnúť mobil z ruky, zašla som do priečinka so správami a uvidela som ďalšie minimálne dve ženské mená, pri konverácii s ktorými si nedával servítku pred ústa.

Nenechajte si ujsť: Manžel si našiel mladšiu milenku: Podľa týchto signálov viem, že jej ide len o peniaze. Čo mám robiť, aby zostal so mnou?

Zostala som ako obarená. Tomáš najskôr nevedel, čo má povedať a na svoju obhajobu len vyblafol, že o nič nejde, vraj sa len zabáva, keď má voľnú chvíľku a jemný flirt predsa nikdy nikomu neublížil. Vraj s nimi nič nemal a ani neplánuje, baví ho len tá hra, ktorú s mladšími dievčinami vedie. Nevedela som, čo mám urobiť.

Je to už vyše roka a ja stále neviem. Verím, že Tomáš zo svojho správania raz vyrastie a my budeme silnejšia a šťastnejšia rodina, pretože sme podobnú krízu prekonali, no zatiaľ to vyzerá len tak, že on moje správanie berie ako samozrejmosť a pípajúce smsky sa už takmer stali súčasťou našej domácnosti. Nechcem ho kvôli tomu opustiť, milujem ho. No dokedy budem schopná tolerovať to, ako šliape po všetkom, čo sme spoločne vybudovali a v čo som ja tak skalopevne verila, to neviem. zdrvene ukončuje rozprávanie Martina.

Čo by ste v takomto prípade urobili vy?

Odišla by som pri prvej príležitosti
382
Snažila by som sa manželsltvo zachrániť za každú cenu
31
Hlasovalo: 413

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba