Ak ste v manželstve už dlhšiu dobu nešťastná, položte si túto otázku: Odpoveď vás možno poriadne zaskočí!

Manželstvo je beh na dlhú trať. Hoci sú začiatky väčšinou krásne a dokonalé, časom sa veci môžu zmeniť. Všetko záleží len na vás dvoch.

Položte si túto otázku ešte predtým, ako sa rozvediete
Položte si túto otázku ešte predtým, ako sa rozvediete

To, čo sa s vami a s vašim manželom stane po niekoľkých rokoch manželstva je odrazom vašej snahy a toho, ako veľmi ste obaja rozhodnutí na spoločnom živote pracovať. Ak vás po rokoch manželstvo nenapĺňa a cítite sa nešťastne, položte si túto otázku.

Čítajte aj: VIDEO: Psychologička radí: Čo robiť v prípade, že partner nechce dieťa? Čitateľke Martine nakoniec pomohlo toto

Spravili sme obaja všetko preto, aby to fungovalo?

Veľakrát sa stane, že manželia sa odcudzia hlavne kvôli odlišným predstavám o tom, ako by sa mal ich partner správať. Kým žena očakáva, že jej manžel bude vždy ten pozorný ako kedysi, muž dúfa, že sa žena ani v manželstve nezmení. Každý z nich má nejaké očakávania, ktoré zostávajú často nenaplnené. Nastávajú hádky a nedorozumenia, a to všetko len kvôli nedostatočnej komunikácií a snahe. Časom sú obaja tak veľmi frustrovaní a nešťastní, že východisko hľadajú v rozvode, nevere, či v tichej domácnosti. Manželstvo je však práca oboch partnerov. Je to spolupráca a nie každodenné súperenie o to, kto je lepší a kto sa viac včera snažil. 

Ak ste už dlhšiu dobu nešťastná, možno je načase položiť si túto podstatnú otázku. Život nebude nikdy úplne dokonalý a taký, ako si ho predstavujeme. Je preto potrebné žiť realitu, a nevzdávať sa manželstva len preto, že práve prechádza krízou. Problémy sú na to, aby sa spoločne riešili a manželstvo na to, aby sa na ňom denne pracovalo. Nikto to za vás nevyrieši lepšie, ako vy dvaja.

Mohlo by vás zaujímať: Spýtala som sa bývalého manžela, prečo ma počas manželstva podviedol: Jeho dôvod ma šokoval

Čo je podľa vás najväčším problémom dnešných manželstiev?

nedostatočná komunikácia
380
nevera
72
nedostatok času
24
nulová snaha
91
Hlasovalo: 567

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba