Ak ste v manželstve už dlhšiu dobu nešťastná, položte si túto otázku: Odpoveď vás možno poriadne zaskočí!

Manželstvo je beh na dlhú trať. Hoci sú začiatky väčšinou krásne a dokonalé, časom sa veci môžu zmeniť. Všetko záleží len na vás dvoch.

Položte si túto otázku ešte predtým, ako sa rozvediete

Položte si túto otázku ešte predtým, ako sa rozvediete

Zdroj: Profimedia

To, čo sa s vami a s vašim manželom stane po niekoľkých rokoch manželstva je odrazom vašej snahy a toho, ako veľmi ste obaja rozhodnutí na spoločnom živote pracovať. Ak vás po rokoch manželstvo nenapĺňa a cítite sa nešťastne, položte si túto otázku.

Čítajte aj: VIDEO: Psychologička radí: Čo robiť v prípade, že partner nechce dieťa? Čitateľke Martine nakoniec pomohlo toto

Spravili sme obaja všetko preto, aby to fungovalo?

Veľakrát sa stane, že manželia sa odcudzia hlavne kvôli odlišným predstavám o tom, ako by sa mal ich partner správať. Kým žena očakáva, že jej manžel bude vždy ten pozorný ako kedysi, muž dúfa, že sa žena ani v manželstve nezmení. Každý z nich má nejaké očakávania, ktoré zostávajú často nenaplnené. Nastávajú hádky a nedorozumenia, a to všetko len kvôli nedostatočnej komunikácií a snahe. Časom sú obaja tak veľmi frustrovaní a nešťastní, že východisko hľadajú v rozvode, nevere, či v tichej domácnosti. Manželstvo je však práca oboch partnerov. Je to spolupráca a nie každodenné súperenie o to, kto je lepší a kto sa viac včera snažil. 

Ak ste už dlhšiu dobu nešťastná, možno je načase položiť si túto podstatnú otázku. Život nebude nikdy úplne dokonalý a taký, ako si ho predstavujeme. Je preto potrebné žiť realitu, a nevzdávať sa manželstva len preto, že práve prechádza krízou. Problémy sú na to, aby sa spoločne riešili a manželstvo na to, aby sa na ňom denne pracovalo. Nikto to za vás nevyrieši lepšie, ako vy dvaja.

Mohlo by vás zaujímať: Spýtala som sa bývalého manžela, prečo ma počas manželstva podviedol: Jeho dôvod ma šokoval

Čo je podľa vás najväčším problémom dnešných manželstiev?

nedostatočná komunikácia
386
nevera
73
nedostatok času
25
nulová snaha
96
Hlasovalo: 580

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba