Najčastejšia chyba, akú robia ženy po hádke s mužom: Tomuto sa, pokiaľ môžete, radšej vyhnite

Aj keď by ste najradšej vždy všetku vinu zvalili na vašu polovičku, odhliadnuc od toho, či ide o nevydarený víkend alebo obrovskú hádku, niekedy je dobré pozrieť sa i na seba a zabudnúť na to, že ženy sú bezchybné...

Niežeby muži neradi riešili situáciu, ak však nemusia, radi sa konfliktom a ich prípadným riešeniam vyhnú

Niežeby muži neradi riešili situáciu, ak však nemusia, radi sa konfliktom a ich prípadným riešeniam vyhnú

Zdroj: Profimedia

Má hádka vôbec zmysel

V prvom rade si občas po zúrivom hádaní treba položiť otázku, či to, že ste sa vôbec s partnerom dostali do stavu, kedy vaša výmena názorov prerástla do búrlivej hádky, malo vôbec zmysel. Občas si totiž ani neuvedomíme, ako naša nervozita, zlý deň v práci, či podráždenie z nevydareného projektu prerastie až do takých rozmerov, že si svoje komplexy radšej vybúrime na prvom človeku, ktorého stretneme. Nezáleží na tom, či ide o naozajstného vinníka alebo len milujúceho partnera, ktorý sa nám nechtiac dostal pod ruku.

Prečítajte si: Máte túto vlastnosť? Presvedčte sa, či vo vás muži vidia len dočasnú partnerku, alebo ženu na celý život

Ak však vaša hádka naozaj mala opodstatnenie a vy ste v sebe hnev na partnera držali už dlho, existuje niekoľko zásad, ktoré by ste po vyjadrení všetkých svojich pocitov v žiadnom prípade nemali porušiť. Nielenže tak totiž zničíte celé svoje doterajšie úsilie, ale vložíte svojmu partnerovi do rúk i obrovský tromf.

Prečo by ste mali byť vy tá, ktorá ustúpi?

Ak aj vo svojej hlave nájdete milión dôvodov, vďaka ktorým nadobudnete pocit, že by bolo dobré sa partnerovi po hádke ospravedlniť ako prvá a iniciovať uzmierenie, radšej ako to naozaj urobiť, vybehnite na kávu s kamarátkou alebo len tak na pár dní preč. Aj keď vás už možno hnev prešiel, nezabúdajte na to, prečo vôbec daná hádka vznikla a neponižujte sa zbytočne.

Inšpirujte sa: Je pravda, že za život stretneme len jednu pravú lásku? A ak áno, čo potom znamenajú všetky ostatné?

Váš partner totiž len potajme čaká, kedy opäť prídete s ospravedlnením a výrazom na tvári, ktorým dáte najavo, že sa vlastne nič nestalo a všetko je v poriadku. Takto sa však nikdy nenaučí, kde vlastne urobil chybu a vaša frustrácia a pocit nedocenenia bude vo vás čím ďalej, tým viac narastať. Uvedomte si, že hádka, aj keď možno nepríjemná a zdĺhavá, má vždy nejaký dôvod a zmysel. A ak ste ju mali silu absolvovať, nezničte svoje úsilie tým, že kvôli partnerovmu egu a pokoju vo vzťahu stratíte svoju hodnotu.

Nenechajte svoje slová odísť do zabudnutia

Niežeby muži neradi riešili situáciu, ak však nemusia, radi sa konfliktom a ich prípadným riešeniam vyhnú. Neznamená to, že nemajú záujem alebo ich nič netrápi, načo by však míňali energiu na niečo, čo takpovediac nehorí? Preto je len na vás, aký výsledok vaša výmena názorov prinesie.

Nenechajte si ujsť: Tieto tri rady by ste mali dať svojej dcére predtým, ako sa zamiluje: Moja dcéra o nich nevedela, a takto dopadla

Riaďte sa však pravidlom, ktoré platí i v prípade iniciovania vzťahu. Muž je predurčený na to, aby si ženu získal všetkými možnými prostriedkami. Preto i pri nezhodách či komplikáciách nechajte jeho, nech vyjadrí snahu o zmierenie a nenechajte so sebou zametať. Muži preukážu rešpekt vtedy, keď si ho svojím konaním zaslúžite, a nie vtedy, keď im za každých okolností urobíte po vôli.

Myslíte si, že muži rešpektujú ženy, ktoré si stoja za svojimi slovami?

Áno
261
Nie
126
Hlasovalo: 387

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba