Na jar prevládajú hlavne vlny a kučeravé vlasy: Takto málo stačí na dosiahnutie zdravých a prirodzene krásnych vlasov

Kaderníci zo salónu krásy Pierot sa v backstagi módnej šou Eurovea Fashion Forward počas celého týždňa starali o dokonalosť jednotlivých účesov. Zistite, čo je tajomstvom ich dokonalej práce a čím sa inšpirujú.

Vlny sú aj túto sezónu ešte stále v kurze

Vlny sú aj túto sezónu ešte stále v kurze

Zdroj: Profimedia

Ročné obdobie zohráva veľkú rolu

Najväčšou inšpiráciou pre vytváranie účesov počas módnej prehliadky je to, ako nám prezradil hair stylista zo salónu krásy Pierot, Peter, celkový trend súčasnosti. Tým, že nám prišla jar, ladíme celkový look modelky k ročnému obdobiu, ale musíme pri tom dbať aj na celkový outfit v rámci jednotlivých kolekcií.

Inšpirujte sa: Bratislava má vlastnú módnu mapu: V srdci Starého Mesta ju pokrstila krásna Tamara Šimončíková-Heribanová

Túto sezónu však prevládajú hlavne vlny či kučeravé vlasy. Aj keď veľký hit z minulých rokov beach waves trošku upadáva a do módy prichádzajú skôr úplne kučeravé vlasy až veľmi malé vlnky ako mám na hlave ja. Celkovo sa však snažíme hlavne o prirodzenosť.

 FEMINITY TV: Pozrite si dynamickú atmosféru počas príprav na módnu šou

Dôležitá je spoločná porada

Účesy si však nevolí len samotný kaderník, návrhár má pri výbere obrovské slovo. Konkrétne účesy vznikajú po spoločnej porade. Väčšinou sa však aj tak vychádza z toho, čo má na sebe modelka oblečené. Ak má vyslovene pánsky look, napríklad sako a nohavice, volíme niečo drsnejšie, vlasy uhľadené dozadu alebo dokonca mokrý look. Nič prehnane romantické. tvrdí Peťo.

Prečítajte si: VIDEO: Fero Mikloško neuveriteľných 20 rokov na scéne: Éterické modely v pastelových tónoch na jar/leto 2017 vás ohúria

Lak na vlasy má i priaznivé účinky

Styling na vlasy sa používa i v súčasnosti. Má dokonca i blahodárne účinky. Stylingové prípravky samozrejme používame. Väčšinou sa však dbá hlavne na patričnú ochranu pred celkovou prácou s vlasmi. Či už ide o nejaký ochranný sprej alebo gél. Samozrejme, lak na vlasy je hlavne na prehliadkach vyslovene žiaduci. Účes a jeho efekt musia totiž vydržať, keďže prehliadky idú jedna po druhej a vytvorený styling by jednoducho nevydržal.

Paradoxne však používanie laku odporúčam aj klientkám. Vlasy totiž obalí a akoby ochráni pred škodlivými vplyvmi a teplom. Zastáva teda i ochrannú funkciu, nielen fixačnú. dodáva kaderník.

Nenechajte si ujsť: Slovenský „fashion week“ Eurovea Fashion Forward 2017: Túto novinku nikto nečakal!

FEMINITY TV: Hair stylista Peter z Pierot Exclusive prezradil, čím sa inšpiruje, aj ako sa patrične starať o vlasy

Vlasy však treba pred teplom chrániť

Zdravý vlas je však možné si udržať hlavne dôkladnou ochranou pred tepelnou úpravou. Ide o používanie prípravkou s termoaktívnou zložkou. Najlepšie je použiť krém, pretože sa nanáša na vlhké, uterákom presušené vlasy. Vlas je vtedy totiž otvorený a produkt sa doň ľahšie dostane. prezradil nám Peťo.

Hlavne nič neprehnať

Vytváranie účesu na módnu šou by podľa Peťa nemal trvať príliš dlho. Tým, že je to také svižné, mladistvé a svieže, snažíme sa vyhnúť prekombinovaným záležitostiam. V podstate čím rýchlejšie sa nám účes podarí vytvoriť, tým lepšie. Takýmto krédom by sa podľa mňa mali riadiť i dámy doma. Hlavne to nepreháňať, nečačkať to zbytočne, pretože sa tým stráca podstatná naturálnosť a účes sa stáva zbytočne umelým. doložil kaderník.

Foto:
Profimedia, Vlado Anjel, Video: Vlado Anjel
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba