Potrebujú vaše vlasy detox? Táto jednoduchá a zázračná ingrediencia im prinavráti stratený lesk a silu

Zimné čiapky, klobúky a silný vietor. To všetko spoločne s nízkymi teplotami si vyžiada svoju daň v najväčšej miere práve na pokožke hlavy a na vašej korune krásy. Stačí však naozaj málo a nešťastné a suché vlasy budú dávnou minulosťou.

Nežný, ale účinný. Presne taký je jablčný ocot ku vašim vlasom

Nežný, ale účinný. Presne taký je jablčný ocot ku vašim vlasom

Zdroj: Profimedia

Jablčný ocot nielen do kuchyne a na vyrážky

Táto dobre známa surovina, ktorú väčšina z nás využíva v kuchyni si za posledné roky získala obrovské množtsvo priaznivcov hlavne vďaka nespočetnému množstvu pozitívnych účinkov na naše telo.  Ph jablčného octu je totiž rovnaké ako ph ľudskej pokožky, preto  jemné tonikum alebo  kúpeľ vyrobený pridaním dvoch decilitrov jablčného octu do vane s vodou, nielenže pokožku ochráni pred voľnými radikálmi, ale dokáže i obnoviť jej rovnováhu a podporí tvorbu jej prirodzene kyslého ochranného plášťa.

Mohlo by vás zaujímať: Trápia vás čierne bodky na tvári? Poradíme vám, ako môžete s nimi bojovať aj bez pomoci drahej kozmetiky

Lesk vlasov rýchlo a jednoducho

Pri krásnej pleti však zázračné účinky jablčného octu ani zďaleka nekončia. Jeho dokonalé zloženie totiž s troškou námahy a tým správnym dávkovaním dokáže naozaj divy aj s pokožkou na hlave a samotnými vláskami. Ak potrebujete skutočne silný detox a chcete sa okrem odumretej pokožky, zvyškov kozmetických produktov a lupín zbaviť i suchých vlasov bez života, vyskúšajte skutočnú silu jablčného octu na vlastnej koži.

Prečítajte si: Vypite každé ráno nalačno tento nápoj: Len dve ingrediencie pre čisté a zdravé črevá

Dôežité je, aby ste vlasy najprv dôkladne umyli šampónom a následne pokračovali v starostlivosti aplikáciou roztoku jablčného octu. Ten si vytvoríte zmiešaním dvoch polievkových lyžíc tejto zázračnej prísady s 200 ml vlažnej vody. Vlasy v tejto zmesi jemne opláchnite. Čo najviac roztoku sa snažte mieriť práve na korienky vlasov, pričom sa nebojte a pokojne zmes do pokožky hlavy i jemne vmasírujte. Práve tam sa totiž nachádzajú všetky zvyšky vlasových produktov, ktoré zaťažujú vašu pokožku a bránia jej dýchať.

Ak nie ste príliš citlivý alebo netrpíte príliš suchou pokožkou hlavy, je úplne na mieste, ak kúru zopakujete i niekoľkokrát do týždňa, poprípade si občas môžete ocot vmiešať i priamo do šampónu, ktorý sa chystáte aplikovať na vlasy. Takto sa účinné látky vstrebú do vašich vlasov priamo so šampónom a vy ušetríte drahocenný čas, ktorý by ste inak strávili následným zmývaním.

Inšpirujte sa: 10 najzdravších nápojov sveta: Liečivé účinky prírodných tekutín!

Na konci nezabudnite na kondicionér

Najlepšie je, ak si po celkovej kúre nanesiete na vlasy malé množstvo hydratačného kondicionéru, ktorý vlasy oživí, hydratuje ich a pomáha jablčnému octu v boji o opätovné nadobudnutie krásne lesklej koruny krásy.

Neprehliadnite: Rýchly a jednoduchý detox, ktorý z vášho tela vyženie škodlivé toxíny: Stačí, ak týmto nahradíte jedno jedlo denne

Ak ste doteraz používaním kondicionéra pohŕdali, premôžte sa a zaraďte ho do svojej rutiny pri starostlivosti o vlasy. Prírodné produkty či detox vám totiž nepomôžu, pokiaľ sa o svoje vlásky nebudete pravideľne starať a nedoprajete im okrem šampónu i produkt, ktorý im prinavráti stratenú hebkosť. Jablčný ocot sa následne poľahky postará o opätovný lesk a silu každého pramienka.

Považujete vlasový detox po zime za dôležitý?

Áno
36
Nie
7
Hlasovalo: 43

Foto:
Profimedia
Zdroj:
health.com, EF

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba