VIDEO: Psychologička radí: Dá sa prekonať nevera vo vzťahu? Čitateľke Eve sa to vďaka jednej veci s manželom podarilo

Nevera bola prvá v zozname, ktorú by som partnerovi nikdy neodpustila. Toto však môj názor zmenilo a dnes sme spolu.

Dá sa prekonať nevera vo vzťahu?

Dá sa prekonať nevera vo vzťahu?

Zdroj: Profimedia

Dušan sa o mňa snažil niekoľko rokov, kým ja som nemala záujem. Jednou z príčin bolo to, že som v tom období mala fungujúci vzťah, a preto som nad iným mužom nepremýšlala. 

VIDEO: Vypočujte si názor psychologičky Dáši Ciprichovej, v ktorom sa dozviete viac o nevere a ako ju riešiť

Čítajte aj: Patríte medzi dokonalé manželky? Ak máte týchto 7 vlastností, muži vás len ťažko opustia

Všetko sa zmenilo keď ma môj partner podviedol. Najhoršie na tom celom bolo to, že nám to fungovalo dokonale, preto som nerozumela jeho potrebe začať si s niekým iným. Hneď potom, ako som sa to dozvedela som ho opustila. Smutné bolo, že sa nesnažil získať ma späť a pohol sa ďalej s novou ženou. Až vtedy som pochopila, že som ho milovala viac, ako on mňa. V tom období sa o mňa začal snažiť Dušan ešte intenzívnejšie. Poznali sme sa dlhé roky, a jeho podpora mi padla vhod. Stál pri mne v tom najhoršom, každý deň ma niečím prekvapoval, jednoducho bol tam aj vtedy, keď som sa cítila najhoršie.

Ani neviem ako, ale po niekoľkých mesiacoch od rozchodu som mu dala šancu. Vzťah s ním bol úplne iný. Pozornejšieho partnera som dovtedy ešte nezažila. Spravil by pre mňa prvé aj posledné. Po troch rokoch sme sa vzali a narodili sa nám dvojičky. Mala som rodinu, deti a milujúceho manželstva. Po pôrode sa však veci zmenili. Náš intímny život išiel kvôli všetkým tým povinnostiam do úzadia a hoci sa Dušan pokúšal túto tému so mnou rozoberať, vždy som ho umlčala tým, že to je to posledné nad čím momentálne rozmýšľam. Zašlo to až do takých extrémov, že som občas prespala s dvojičkami v izbe namiesto toho, aby som bola s Dušanom. Jednoducho som nemala chuť na žiadne intímnosti.

Prečítajte si: Narodili ste sa ako prvé, stredné, alebo posledné dieťa? Takýto v skutočnosti ste

Samozrejme, že si to ako muž musel niekde vykompenzovať a na služobnej ceste ma nakoniec v alkoholovom opojení podviedol. So všetkým sa mi však po príchode priznal. Prosil o odpustenie, ale ja som ho nemilosrdne vyhodila z bytu. Po rozhovore s kamarátkami som si však uvedomila, že sme boli za to všetko zodpovední obaja a to, ako sa snažil získať ma späť, mi celé odpustenie uľahčilo. Vedela som, že na mňa dlhé roky čakal, že sa vždy snažil a vždy o mňa "bojoval." Začali sme sa o všetkom otvorene rozprávať, navštívili sme manželskú poradňu a nakoniec sme si odpustili. Dnes majú dvojičky 5 rokov a naše manželstvo je našou prioritou. To, že som mu jeho neveru odpustila, neľutujem.

Ak ste si vo vzťahu prešli neverou a neviete, ako ďalej, možno vám pomôže názor psychologičky Dáši Ciprichovej, ktorá sa k problematike nevery vyjadrila.

Foto:
Profimedia, Video: Ján Zemiar
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba