VIDEO: Psychologička radí: "Môj manžel bol pri pôrode nášho syna. Takto to zmenilo celé naše manželstvo"

Ešte predtým, ako som otehotnela, som počúvala samé negatívne skúsenosti od mamičiek, ktoré mali pri sebe partnera počas pôrodu. Napriek tomu som to s Patrikom riskla.

Je dobré mať pri pôrode partnera?

Je dobré mať pri pôrode partnera?

Zdroj: Profimedia

Pôrod je pre každú ženu náročnou, ale hlavne úžasnou udalosťou. V poslednej dobe sa tohto krásneho momentu zúčastňujú aj muži. Môj manžel sa rozhodol podobne.

FEMINITY TV: Viac sa o danej problematike dozviete v rozhovore s psychologičkou Dášou Ciprichovou

Čítajte aj: VIDEO: Psychologička radí: Čo robiť v prípade, že partner nechce dieťa? Čitateľke Martine nakoniec pomohlo toto

Bola som prvorodičkou, a preto som nevedela, čo presne od pôrodu očakávať. Všetko nepoznané ma vždy stresovalo a to Patrik vedel. On sám mi navrhol, že sa rád zúčastní pôrodu a mne tak pomôže uvoľniť sa a zabudnúť na strach. Nebola som si tým príliš istá, keďže som od iných mamičiek počúvala, že to nemusí byť práve najlepšia skúška manželstva. Naše manželstvo tiež nebolo príliš ideálne a Patrik bol skutočne náročný, pokiaľ išlo o môj výzor. Vždy si zakladal na tom, aby som sa o seba starala a bola reprezentatívna. Tehotenské kilá to príliš nezlepšili. Mala som obavy, keďže niektoré z nich tvrdili, že zažili nepríjemnú zmenu hlavne v intímnom živote. Nepriťahovali partnera tak, ako v minulosti, alebo ich začal partner po tomto nie príliš krásnom zážitku vnímať inak, ako dovtedy. Tohto som sa bála ešte viac ako samotného pôrodu.

Toto sa stalo

Napriek tomu chcel byť Patrik na sále so mnou. Kvôli bolesti a všetkému stresu, ktorý mi pôrodné asistentky spôsobovali mi to bolo nakoniec jedno. Pôrodné asistentky ku mne zmenili prístup v momente keď Patrik vošiel do miestnosti. Nakoniec som bola aj rada, že tam bol. Prvýkrát v živote som ho videla plakať a na ten pohľad, ktorý mal počas držania nášho syna nikdy nezabudnem. Od toho dňa si ma váži viac, nie je až taký náročný, nemá potrebu ma meniť a oveľa menej sa hádame. Malý má dnes už tri roky a ja milujúceho manžela.

Prečítajte si: Ak ste v manželstve už dlhšiu dobu nešťastná, položte si túto otázku: Odpoveď vás možno poriadne zaskočí!

Ak ste v očakávaní a ešte stále váhate a zvažujete, či je dobré mať pri pôrode partnera,  možno vám pomôže názor psychologičky Dáši Ciprichovej, ktorá sa k danej problematike vyjadrila vo videu.

Foto:
Profimedia, Video: Ján Zemiar
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba