Vo výchove syna sa vyhnite tejto veci: Neskôr to nebudete musieť ľutovať

Ak máte syna a chcete, aby z neho vyrástol správny muž, vyhnite sa vo výchove jednej veci. V budúcnosti sa vám za to sám poďakuje.

Tejto veci sa vo výchove syna vyhnite

Tejto veci sa vo výchove syna vyhnite

Zdroj: Profimedia

Výchova syna je náročnejšia ako výchova dcéry hlavne v tom, že chlapci potrebujú byť v budúcnosti samostatnejší, silnejší a hlavne schopnejší. Na vás je, či sa váš syn stane silným a schopným mužom. 

Prečítajte si: Pred svadbou som sa nespýtala svojho muža jednu zásadnú otázku: Dnes sa kvôli tomu rozvádzame...

Neberte mu priestor na sebarealizáciu

Každý rodič chce prirodzene svojmu dieťaťu pri prvom zakopnutí, či probléme okamžite pomôcť, ale niekedy je to skôr na škodu. Občas nezaškodí, ak dovolíte dieťaťu nájsť vlastné riešenie. Pozorujte ho z diaľky a sledujte to, ako sa s konkrétnou situáciou vyrovná. Dieťa je dostatočne silné na to, aby niektoré malé pošmyknutia v živote zvládlo aj samé. Tým, že mu dáte priestor a nespravíte všetko za neho, ho zároveň učíte samostatnosti a dôvere v seba samého a v svoje schopnosti. Okrem iného si takto vybuduje aj sebavedomie a v dospelosti sa nestratí. 

Čítajte aj: Viete, ako pripraviť vaše dieťa na ďalšieho súrodenca? Nám s manželom sa osvedčil tento jednoduchý trik!

Dajte mu priestor na sebarealizáciu a keď sa z danej situácie dostane aj samé, pozorujte, aké je hrdé na to, že to zvládlo bez vašej pomoci. Deti, hlavne synovia potrebujú priestor, vďaka ktorému rastú a v budúcnosti sa v prípade problémov nestratia.

Myslíte si, že výchova syna je náročnejšia, ako výchova dcéry?

áno
261
nie
79
je to rovnako náročné
268
Hlasovalo: 608

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba