Moja sestra spravila jednu nepredstaviteľnú vec: Kvôli tomuto som ju vylúčila zo svojho života

Už v detstve sme medzi sebou súťažili a nezmenilo sa to ani v dospelosti. Moja staršia sestra Peťa si zakladala na tom, aby bola vždy tou prvou a najlepšou.

Toto som jej odpustiť nedokázala

Toto som jej odpustiť nedokázala

Zdroj: Profimedia

Bola som mladšia a aj keď som s ňou občas súťažila, nebrala som to ako tú najpodstatnejšiu vec. Peťu som vnímala ako svoj vzor, a preto som tak veľmi ako ona o prvé miesto príliš nebojovala. Jedna vec nás však od seba nadobro odlúčila.

Mohlo by vás zaujímať: Veci, ktoré v živote prežijete len so svojou sestrou: Niektoré situácie vás zaručene pobavia

Hoci sme boli sestry, Peťa nevedela vystáť moje úspechy a vždy sa akoby snažila dokázať, že je lepšia. Najviac ju položilo to, keď som si našla partnera a časom ma požiadal o ruku. Ona na lásku šťastie nemala a v živote si prešla skôr rozchodmi a neverami. Keď som ju požiadala o to, aby bola mojou družičkou, dlho váhala, ale nakoniec súhlasila. S manželom sa nám po roku narodil syn, ktorého sme neuveriteľne milovali. Peťa po dieťati túžila tak veľmi, že mi veľakrát s malým pomohla. Dokonca aj vtedy, keď som ju o to nežiadala. S malým chcela byť stále a niekedy u nás aj prespávala a brávala ho na prechádzky takmer každý deň. Na jednej strane bolo príjemné mať pomocnú ruku, na druhej som však niekedy túžila po tom, aby sme boli doma iba my s manželom a synom. Keďže som vedela, že je nešťastná, trpela som ju u nás doma a nechala to tak.

Týmto u mňa skončila

Po čase to však zašlo tak ďaleko, že ho v mojej neprítomnosti začala učiť slová a bohužiaľ prvé slovo "mama" povedal práve jej. Na rodinných stretnutiach sa začala chváliť tým, aký má na neho skvelý vplyv a celú výchovu pripisovala práve sebe. Už vtedy mi to bolo nepríjemné a tak som jej povedala, že u nás nebude viac prespávať a malého bude vidieť iba občas. Povedala, že som bezcitná mrcha a nemám právo brániť jej v stretnutiach s malým. Dokonca aj môj manžel bol po jej srdcervúcich výstupoch na jej strane a tvrdil, že zbytočne preháňam. Jeden večer som odcestovala na deň k mame s tým, že malý zostal s manželom. Keď som sa však skoro ráno vrátila domov, čakalo ma nepríjemné prekvapenie.

Čítajte aj: 10 dôkazov, že rola “otca” zohráva v živote dôležitú úlohu: Nielen ženy, ale aj muži by ju pre toto mali brať vážne

Moja sestra ležala na našej manželskej posteli a spolu s mojím manželom sa hrali so synom. Keď som videla, ako jej malý predo mnou povedal s úsmevom na tvári "mama," vybuchla som. Vyhodila som ju z nášho domu a povedala, že ju už nikdy nechcem vidieť v blízkosti mojej rodiny. Od toho momentu prešiel rok a ja som s ňou až dodnes neprehovorila ani slovo.

Ako by ste sa zachovali vy na mojom mieste?

rovnako
475
neriešila by som to
8
odpustila by som jej
23
neviem
41
Hlasovalo: 547

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba