Jedna veta ma stála manželstvo: Ľutujem, že nemôžem vrátiť čas späť...

Dnes viem, že som bola hlúpa a reagovala prehnane. Bohužiaľ na tom, čo sa stalo už nič nezmením.

Jedna veta ma stála manželstvo

Jedna veta ma stála manželstvo

Zdroj: Profimedia

To, že slová dokážu ublížiť niekedy viac, ako skutok som si na vlastnej koži vyskúšala. Sedem rokov manželstva som práve vďaka nim úplne zničila.

Prečítajte si: VIDEO: Psychologička radí: "Môj manžel bol pri pôrode nášho syna. Takto to zmenilo celé naše manželstvo"

Boris bol mojou chýbajúcou polovičkou. Milovala som na ňom hlavne to, že bol mojou oporou a bol vždy tam, keď som ho potrebovala. Fungovali sme vo vyrovnanom vzťahu, až kým som si nedala pozor počas jednej väčšej hádky na ústa. Priznávam, že už odkedy sme sa dali dokopy som bola dominantnejšia a tým pádom som sa snažila väčšinu vecí riešiť práve ja. Borisovi to však nevadilo, keďže som mu nediktovala život, iba som ho posúvala a motivovala tým správnym smerom. Pravdou často je, že čím je žena dominantnejšia a zásadová, tým lepšie vzťah nakoniec funguje. Nie, nebola som mrcha, len som mala vysoké ambície. 

Pred Borisom som mala partnera, ktorý bol na tom finančne lepšie ako Boris. Darilo sa mu a život s ním bol jednoduchší a tým pádom sme nemuseli riešiť toľko finančných problémov ako s Borisom. To bol hlavný dôvod a jediný kameň úrazu nášho manželstva. Boris prišiel po šiestich rokoch o prácu a my sme sa museli poriadne uskromniť. Bolo to ťažké obdobie, a všetko stálo len na mne. Možno aj preto som to už po roku odkedy ho prepustili jednoducho nezvládla. V ten večer sme riešili financie a Boris povedal, že by som mohla zmeniť pozíciu, aby sme mali viac. On bol však nezamestnaný, a to ma vytočilo. Aké právo mal na to, aby mi hovoril, čo mám robiť? Ja som svoju prácu aj pozíciu milovala a nemala som chuť nič meniť.

Čítajte aj: Moja sestra spravila jednu nepredstaviteľnú vec: Kvôli tomuto som ju vylúčila zo svojho života

Vtedy sa to stalo

Povedal, že som sebecká, čo som už nevydržala a odvetila: "Mala som si vziať môjho bývalého, pri ňom by sa mi nič podobné nestalo a mala by som sa lepšie ako s tebou." Všetko bolo zásluhou emócií, ktoré som neustrážila. Boris sa bez slova postavil a odišiel. Pár dní sme neprehovorili ani slovo až nakoniec prišiel s rozhodnutím. "Viem, že to nebolo pre teba ľahké, ale ani pre mňa. Po tvojej vete však už nedokážem zostať s tebou. Nechcem ti ničiť život a brzdiť ťa. Hoci ťa milujem, fungovať to bude už len ťažko..."

Dokázali by ste manželovi/manželke odpustiť túto vetu?

nikdy
230
z lásky áno
86
potreboval/a by som čas
219
Hlasovalo: 535

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba