VIDEO: Škola golfu 5. diel: Naučíme vás posledný a najdôležitejší zo základných úderov "pat"

Aj tentokrát sa Škola golfu odohráva v krásnom prostredí Bernolákova, konkrétne v Black & White Resorte v Bratislave. Dnes vám povieme všetko potrebné o dôležitom údere s názvom "pat."

Naučíme vás posledný zo základných úderov

Naučíme vás posledný zo základných úderov

Zdroj: Profimedia

Posledný zo základných úderov "pat" vám na ihrisku Black River v Bernolákove predstaví a tiež ukáže tréner Peter Wieger.

FEMINITY TV: Pozrite si 5. diel Školy golfu, v ktorom vám predstavíme posledný zo základných úderov "pat"

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Kaštieľ Theresia Chateau vás svojou atmosférou očarí: Prezradíme vám, čo všetko toto unikátne miesto ponúka

Finálny golfový úder s názvom "pat" je úder, ktorý sa vykonáva pomocou špeciálnej palice na gríne s cieľom dostať loptičku do jamky. "Pri pate sa využíva veľmi individuálna technika, a preto je najkreatívnejším úderom celej golfovej hry. Hráme ho na samotnom gríne a je to tá finálna rana, ktorú v televízií vidíme, ako ten hráč doťukáva loptičku do jamky." Práve preto by sme si na tomto údere mali dať najviac záležať.

Výber správnej palice

"Narozdiel od iných rán, pri ktorých môžme využívať rôzne palice, pri patovaní používame pater, ktorý máme iba jeden." Peter nám tiež prezradil, že zaujímavosťou je, že ak vám táto palica "sadne," môžete ju využívať aj niekoľko rokov.

Pozrite si aj: VIDEO: Škola golfu 4.diel: Naučíme vás, ako by mal vyzerať základný úder "pič"

Takto to odohráte najlepšie

Peter Wieger nám na odohratie hry povedal univerzálnu radu, ktorá je dobrá aj pre minigolfistov: "Je to veľmi jednoduchý pohyb. Dôležitá je pevná hlava, pevný spodok, pevné boky, nohy a šviháme iba ramenami."

Foto:
Profimedia, Ján Zemiar Video: Ján Zemiar
Zdroj:
PR článok, golf.sk

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba