Zoznámte sa s vojakom Adamom Bardym: Muž roka je úplne iný, ako by ste čakali

Šikovný a talentovaný Slovák, ktorý sa napriek modelingovým ponukám rozhodol uberať iným smerom. Rozhovor s Adamom Bardym nás presvedčil, že rozum a životné priority sú dôležitým faktorom na ceste za úspechom.

Adam Bardy nám prezradil, akým smerom sa uberá jeho život

Adam Bardy nám prezradil, akým smerom sa uberá jeho život

Zdroj: Archív A.B

Pri pohľade na šarmantného Adama Bardyho sa mnohým ženám zaručene zlepší nálada. Výzor a vyšportované telo však nie sú jedinými prednosťami, ktorými tento muž roka oplýva. V rozhovore pre Feminity nám prezradil viac o jeho hodnotách, škole, vášni k športu a zdravom životnom štýle.

Mohlo by vás zaujímať: Najkrajší Slovák ukázal ženy, na ktoré nedá dopustiť: Ste zvedaví, o koho ide?

Do povedomia verejnosti si sa dostal najmä vďaka súťaži Mister Manhunt, ktorú si v roku 2014 aj vyhral. Ako vnímaš s odstupom času výhody tejto súťaže a čo sa zmenilo po získaní titulu muž roka?

Výhru v súťaži Mr. Manhunt beriem ako výbornú skúsenosť, no musím povedať, že som si na tomto svojom „titule“ nikdy veľmi nezakladal. Za veľké pozitívum považujem napríklad  to, že som spoznal veľa nových ľudí, ale nikdy som nepovažoval za svoju najsilnejšiu stránku víťazstvo v tejto súťaži.  

Po výhre sa ti zároveň otvorili dvere do sveta modelingu. Využil si aj túto príležitosť alebo boli tvoje priority niekde inde?

Áno, po výhre v súťaži som spoznal svet modelingu najmä prostredníctvom fotení a prehliadok. Nikdy to však nebolo mojou prioritou, a aj keď som si tieto chvíle užil naplno a bral som ich ako zábavu, utvrdil som sa v tom, že to nie je smer, ktorým sa chcem uberať. 

Vieme o tebe, že si študentom Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši. Čo všetko obnáša štúdium na tejto škole a čo ťa motivovalo k tomu, vydať sa na dráhu vojaka?

Áno, momentálne som študentom posledného ročníka externého štúdia na Akadémii Ozbrojených síl SR v Liptovskom Mikuláši. Vyučovanie na tejto škole je špecifické, keďže absolvent po ukončení štúdia musí byť pripravený vykonávať funkciu na vojenskom útvare, kde slúži. Okrem typicky vojenských predmetov ako napríklad vojenská taktika alebo ženijná príprava však nie sú výnimkou ani predmety ako právo, matematika, cudzie jazyky a pod. Športu sa venujem už odmalička a týmto smerom som sa chcel uberať aj v rámci vysokoškolského štúdia. A práve podmienky v oblasti športu, ktoré ponúkala AOS ma presvedčili, že sa chcem stať profesionálnym vojakom. 

Pri pohľade na teba je jasné, že aktívny fyzický pohyb a rôzne druhy športov sú u teba samozrejmosťou. Čomu sa venuješ momentálne? 

Šport hrá v mojom živote dôležitú úlohu už od útleho veku. Od mojich ôsmich rokov, keď som začal s karate, som sa do dnes venoval rôznym športom – thajskému boxu, kickboxu, bodybuildingu, mma, plávaniu, kruhovému tréningu a mnohým ďalším. Dnes som vďačný za každú skúsenosť, ktorú so športom mám a viem, že pohyb zahŕňa viac ako chytiť činku do ruky a hádzať s ňou hore - dole. Preto sa snažím čo najviac vyhnúť tréningovému stereotypu a mojím cieľom je mať v oblasti športu a pohybu čo najširší záber. Okrem spomínaných športov sa v súčasnosti aktívne venujem napríklad brazílskemu jiu-jitsu. 

Ako vyzerá tvoj bežný tréningový plán? 

Po niekoľkých rokoch hľadania toho správneho „zázračného“ tréningového plánu, som pochopil, že takýto plán neexistuje. Rozdelenie mojich tréningov závisí od rôznych vecí – je to napríklad príprava na súťaž, keďže sa zúčastňujem rôznych súťaží v rámci Ozbrojených síl, ale aj mimo nich, mentálna, ale aj fyzická pohoda atď. Vo všeobecnosti zvyknem mať dvakrát do týždňa tréning v posilňovni a všetok ostatný čas sa snažím tráviť mimo nej, takže chodím plávať, behať, liezť a samozrejme trénovať bjj. Čo sa týka odpočinku, takzvaný „rest day“ alebo deň odpočinku, zaraďujem do svojho tréningového plánu približne raz týždenne, riadim sa však najmä podľa pocitu. K ďalšiemu spôsobu aktívneho relaxu, ku ktorému som sa dostal prostredníctvom mojej priateľky je joga a odporúčam ju každému bez ohľadu na vek, pohlavie a šport, ktorému sa venuje. 

Máš obľúbený cvik alebo konkrétny šport, ktorý je podľa teba najúčinnejším na formovanie postavy?

Každý šport a každý cvik je jedinečný. Dôležité je podľa mňa nesedieť na zadku a hýbať sa. Je jedno, či ide o chôdzu v lese alebo o šprint na atletickom oblúku, v živote každého z nás sú určité limitujúce faktory – práca, zdravie, prostredie atď. Dôležité je nájsť si chvíľu pre seba a rozvíjať sa ako po fyzickej, tak aj po psychickej stránke. 

Cvičenie a zdravá strava idú bezpochyby dohromady. Dodržiavaš aj ty nejaký špeciálny jedálniček alebo sa na túto stránku nesústredíš?

Samozrejme, zdravá strava je nepochybne neoddeliteľnou súčasťou aktívneho a zdravého životného štýlu. Treba si však dávať pozor. Ľudia si dnes osvojujú rôzne stravovacie návyky a vôbec neuvažujú nad tým, či sú pre nich vhodné. Často sú schopní presviedčať samých seba o tom, že spôsob stravovania, ktorý našli na internete je pre nich ten správny, aj napriek tomu, že pociťujú pravý opak. A to má často fatálne následky. Okrem negatívneho vplyvu na tráviaci a hormonálny systém, kardiovaskulárne zdravie a jednotlivé orgány, si môžu zbytočne vyvolať problémy v oblasti vzťahov, socializácie, stresu a mnohých ďalších. Hlavné je podľa mňa brať výživu ako celok. Chudšiu postavu ti nezaručí jeden šalát a takisto ti jedna pizza nezruinuje tvoju letnú formu, pokiaľ v tom máš jasno. Strava je na jednej strane veda a zároveň je veľmi jednoduchá, viac sa tomu venujem v blogu, ktorý je momentálne v štádiu prípravy, spustiť ho chcem koncom júla☺

Čo ťa najviac zamestnáva počas bežných dní a ako najradšej tráviš svoj voľný čas? 

Počas bežných dní ma najviac zamestnáva moje zamestnanie☺. Voľný čas sa snažím stráviť s rodinou, s priateľkou a s naším psom Ayrou, najlepšie niekde vonku, v prírode alebo v horách. Okrem aktívneho odpočinku v rámci turistiky a rôznych prechádzok nás baví cestovanie, a keďže za peknými miestami a mestami netreba ísť ani ďaleko za hranice, často si s priateľkou organizujeme takéto víkendové výlety.  

Aké máš plány do budúcna a kde by si sa najradšej videl o pár rokov?

Musím sa priznať, že veľmi do budúcna neplánujem. Nechcem tým povedať, že neplánujem vôbec, ale viem, že moje plány sa často menia z hodiny na hodinu, takže musím improvizovať. Samozrejme, mať ciele a ambície je veľmi dôležité. Robiť každú vec najlepšie, ako vieš, je podľa mňa dobrý recept na splnenie cieľov a ambícií, nech sú akékoľvek, a tým sa riadim ja. 

Foto:
instagram.com/adambardy
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba