Dôležitá lekcia, ktorú som sa naučila od svojich detí: Vďaka nej som sa bez námahy zbavila tehotenských kíl

Deti dokážu byť niekedy veľkou inšpiráciou. Až po narodení mojej dcérky som si veľa vecí uvedomila a konečne schudla.

Túto lekciu mi dali moje vlastné deti

Túto lekciu mi dali moje vlastné deti

Zdroj: Profimedia

Mám doma dve malé deti, a hoci by sa niekomu mohlo zdať, že po druhom pôrode pôjdú tehotenské kilá dole oveľa ťažšie, v mojom prípade to tak nebolo. Zbavila som sa ich pomerne rýchlo vďaka mojim deťom. 

Čítajte aj: Týchto 7 potravín zaraďte do svojho jedálnička: Nielenže vám prečistia krv, ale i detoxikujú vaše telo

Pri deťoch si veľa veci uvedomíte a zároveň mnohé z nich aj od základu prehodnotíte. Vždy som sa snažila vyzerať pre svojho muža čo najlepšie a predsalen aj ja sama som sa chcela cítiť dobre. Nehovorím však o žiadnych návštevách salónov, či kaderníctiev, ale o starostlivosti o telo a  o kontrole vlastnej váhy. Aj ja sama som podstúpila rôzne diéty, ktoré ma viac frustrovali ako tešili. Po pôrode bolo mojím cieľom zbavenie sa tehotenských kíl. Po prvom pôrode sa mi to príliš nepodarilo, a preto som sa obávala druhého. Nakoniec to išlo ľahko vďaka tejto jednej zmene, ktorú ma naučili moje deti.

Pravidelnosť a pokoj počas stolovania

Vďaka deťom som sa naučila pravidelne stravovať. Nejedli sme v rýchlosti, ale spoločne sedeli pri stole o tom istom čase, počas toho sme sa rozprávali a boli v pohode. Deti si zvykli raňajkovať, obedovať aj večerať o tom istom čase každý deň. To som predtým nemala a jedla som iba vtedy, keď sa mi to podarilo a najviac samozrejme neskoro večer. Nešlo ani tak o to, že by som začala jedávať 5-krát do dňa, ako o to, že sme si vytvorili režim a bez stresu sme sa najedli. Po prvom pôrode to nebolo také, ako keď sa narodila dcérka. Tým, že syn mal už viac rokov, sedel za stolom a tak sme tam boli všetci spolu. Samozrejme, že v tom boli aj iné veci, ako veľkosť porcií, výber jedál a tiež to, že deti milujú zeleninu a ovocie, kvôli tomu, že je to celé spolu pekné a farebné. Dlhé prechádzky a neustále behanie za synom mi úplne nahradili kardio. Všetko dokopy sa po pár mesiacoch podpísalo aj na mojej postave. Dnes som o 10 kíl ľahšia a už sa viac nad kilami nestresujem. Najdôležitejšia je pravidelnosť a samozrejme by sme mali viac počúvať vlastné telo, deti, hýbať sa a nejesť viac, ako skutočne potrebujeme.

Mohlo by vás zaujímať: Inšpirujte sa raňajkami štíhlej Ivanky Trump: Na tieto dve jedlá nedá ráno dopustiť

Ako sa vám podarilo zbaviť tehotenských kíl?

pravidelným stravovaním
4
cvičením
7
zmenou stravy
18
všetko spolu
9
ešte na tom pracujem
3
Hlasovalo: 41

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba