Vďaka tomuto som sa konečne po rokoch preniesla cez rozvod: Bolo to jednoduchšie, ako som si myslela

Priznám sa, že rozpadnuté manželstvo s Martinom, mi zničilo život. Celé roky som sa cez to nedokázala preniesť...

Vďaka tomuto sa mi to konečne podarilo

Vďaka tomuto sa mi to konečne podarilo

Zdroj: Profimedia

S Martinom sme sa vzali v mladom veku, kedy sme si obaja naivne mysleli, že prvotná láska a zamilovanie na fungujúce manželstvo stačí. Poriadne sme sa však obaja prerátali.

Mohlo by vás zaujímať: 10 vecí, ktoré si nevážime a pritom sú na živote najdôležitejšie: Na tú poslednú by ste už radšej nikdy nemali zabudnúť

Dodnes si spomínam na to, ako som hovorila kamarátkam po skončení vysokej školy, že Martin je ten, s ktorým chcem stráviť zvyšok života. Odhovárali ma a radili mi, aby som ešte počkala, ja som si však bola istá tým, že si ho chcem vziať. Bolo to šialené, ale vzali sme sa rok po skončení vysokej školy, začali spoločne cestovať a užívať si prvý rok manželstva. Vtedy som mala 24 rokov a život bol jednoducho po boku milujúceho muža dokonalý. Bol môj prvý muž a ja jeho druhá partnerka s tým, že prvý vzťah mu vydržal len pár mesiacov. Neriešili sme to, lebo chémia bola ideálna a naše kamarátstvo tiež. Po roku sme sa rozhodli usadiť, a vtedy sa všetky problémy začali. Mala som pocit, akoby som bola ja tá zodpovednejšia, kým on nič neriešil. Hoci pracoval, takmer každý večer mal potrebu ísť von, na drink a užívať si. Ja som však chcela spomaliť a plánovať rodinu. Akoby som začala registrovať to, že bol mentálne mladší a hlavne nevybúrený. Bolo to zvláštne obdobie, v ktorom som musela byť ja tá zodpovedná a starostlivá a on ten, ktorému bolo dobre pri niekom ako som ja.

Netrvalo dlho a na jednej z akcií ma nakoniec podviedol. Bolo to presne tri roky po uzatvorení manželstva. Najhoršie však bolo, že to neľutoval, vraj sme urobili chybu, že sme predtým nevyskúšali viac partnerov. Nespoznávala som ho a bodkou boli rozvodové papiere na stole v deň mojich 27-mich narodenín. Keď sa odsťahoval išlo to so mnou dole vodou. Myslela som, že som spolu s ním stratila celý význam svojho života, a preto som zanevrela na všetkých mužov a bola v neustálej depresií. Aj keď som si s niekým začala, nevydržal to. Nevedela som ako ďalej.

Jedného dňa sa všetko zmenilo

Po dvoch rokoch som náhodne stretla svoju učiteľku z vysokej školy, ktorá mi svojimi slovami pomohla. Bola poslednou, od ktorej by som to čakala. "Prestaň sa vŕtať v minulosti, zavri dvere a hlavne odpusti. Sebe, že si zlyhala a jemu, že to nezvládol." Pre niekoho by to znelo obyčajne, kým mne to pomohlo. Vedela som, že kým neodpustím, nikam sa neposuniem a budem stále žiť v minulosti. To som už viac nechcela, a tak som začala na tom pracovať, začala som cvičiť, stretávať sa s ľuďmi, ktorí ma posúvali ďalej a keď som ho pred pár týždňami stretla, konečne som sa dokázala s ním normálne porozprávať. Hoci som nenašla náhradu, našla som seba a chuť ísť ďalej.

Čítajte aj: Jedno slovo zmení vaše manželstvo: Hovorte si ho s manželom častejšie a hlavne bez irónie

Veríte tomu, že odpustenie môže pomôcť?

áno
139
nie
43
Hlasovalo: 182

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba