Tieto informácie z vášho životopisu radšej vymažte: Budete pôsobiť serióznejšie a skúsenejšie
Pokiaľ sa chystáte zmeniť prácu a odoslať váš životopis, skontrolujte si, či ste v ňom uviedli potrebné veci a odstráňte tie, ktoré sú naviac. V konečnom dôsledku vám to pomôže.
To, že je o sebe dobré napísať v životopise veľa a preháňať, v reálnom živote neplatí. Vhodných kandidátov dnes vyberajú rýchlejšie, ako kedysi a zbytočné informácie vám môžu skôr uškodiť, ako pomôcť.
Mohlo by vás zaujímať: Zoznam najlepších a najhorších zamestnaní pre citlivé ženy: Uistite sa, či robíte tú správnu prácu pre vás
Ak chcete vyzerať na pohovore lepšie a serióznejšie, niektoré veci do životopisu nedávajte. Aj tentokrát totižto platí, že menej je viac a v niektorých prípadoch oveľa viac, ako by ste si mysleli.
Tretí, či štvrtý jazyk
Pokiaľ si nie ste istý, že sa v danom jazyku naozaj dorozumiete, do vášho životopisu ho nepíšte. Môže sa totižto ľahko stať, že v budúcnosti vás zamestnávateľ poprosí vybaviť niečo v danom jazyku a vy sa len zbytočne strápnite, ak ho naozaj neovládate. Aj keď to vyzerá lepšie, v tomto prípade hovorte o sebe pravdu.
Fotografia
Hoci vám pri niektorých pracovných ponukách môže pomôcť, radšej ju vynechajte. Nemajú vás predsa sudiť podľa toho, ako vyzeráte, ale aké máte pracovné skúsenosti. Berte to tak, že váš vzhľad môže byť na pohovore neskôr iba plusom, ale v žiadnom prípade prioritou, pokiaľ nejde o prácu modelky.
Príliš veľa prác, kde ste pracovali len krátku dobu
Nepreplácajte svoj životopis prácami, kde ste vydržali len 1 až 3 mesiace. Nový zamestnávateľ si vás zbytočne zaškatuľkuje s tým, že asi máte nejaký problém, keď nedokážete na mieste vydržať dlhšie. V takomto prípade by len málokto zariskoval a zamestnal takéhoto človeka takpovediac na chvíľu.
Zručnosti, ktoré má každý
Vaše zručnosti sú v životopise potrebné len do chvíle, kým sa nezmienite o veciach, ktoré sú samozrejmé a ovláda ich každý. Zamerajte sa viac na zručnosti súvisiace s danou prácou a tie, v ktorých vynikáte.
Príliš osobné informácie
Nehovorte vo vašom životopise o vašej viere, farbe pleti, či sociálnej situácii, pokiaľ to nie je naozaj potrebné. Najlepšie je, ak pôsobíte neutrálne a ostatné o sebe prezradíte vtedy, keď sa vás na to aj reálne spýtajú.
Inšpirujte sa: Mladý pár zo Slovenska vytvoril zdravý koncept predajne: Majú výborné domáce pečivo a obilniny kúpite na váhu
Na záver sa zamerajte aj na vzhľad a celkový dojem zo životopisu. Snažte sa ho udržať stručný, výstižný a hlavne prehľadný. Čo sa týka strán, viac ako dve strany radšej neposielajte. Veľa šťastia!