Presunúť na hlavný obsah

VIDEO Z GOLFU: SONY BRAVIA MID-AM TOUR

Fitness

Na ihrisku Golf Rezort Ypsilon neďaleko Liberca odštartovala 2.mája SONY BRAVIA MID-AM, Slovak Mid-Amateur Tour svoj prvý ročník. Záštitu nad celou túrou prevzala Asociácia Mid-Age Golfistov Slovenska (AMAGS), ktorá svojimi aktivitami podporuje slovenských golfistov v strednom veku.

Spoločnosť Tee Time Agency zorganizovala prvý turnaj SONY BRAVIA MID-AM túry na ihrisku, ktoré je považované za jedno z najlepších a najkrajších v Čechách. Na hráčov čakalo nádherné, no pomerne ťažké ihrisko, ktoré svojím kopcovitým terénom potrápilo nejedného účastníka turnaja. Ihrisko v skvelej kondícii, slnečné počasie a dobrá nálada medzi hráčmi sa postarali o nezabudnuteľný golfový zážitok. Ako po turnaji skonštatoval prezident AMAGS Michal Kresťanko: „Lepší začiatok túry sme si ani nemohli želať. Myslím, že sa všetci cítili veľmi dobre, na ihrisku aj mimo neho. Výkony, ktoré hráči podávali počas dvoch turnajových dní, sú predzvesťou toho, že sa nám podarí postaviť veľmi slušnú reprezentáciu Slovenska v kategórii Mid-Age.”
Hráči boli podľa hendikepu rozdelení do dvoch kategórii. V Kategórii A (HCP 0-16) zvíťazil Götzl Roman, v Kategórii B (HCP 16,1-54) sa na prvom mieste umiestnila Šimková Petra. V Kategórii „Prípravka", v ktorej súťažili hráči nespĺňajúci vekový limit, zvíťazil Valo Matej. Asi najkrajším momentom na turnaji bol napínavý súboj Romana Götzla a Antona Muchu v konečnom rozstrele na osemnástej jamke, 442 metrovej päťparovke, ktorému sa prizerali všetci prítomní v klubhouse. Götzl si treťou ranou, nádherným čipom, prihral na výbornú pozíciu na gríne, nasledoval krátky pat, zapísaný berdík a Götzlove víťazstvo na turnaji. Na hráčov ešte čakajú turnaje v Kunětickej Hore 30.-31.mája, vo Veľkej Lomnici 4.-5.júla, v Báči 19.-20.septembra a v Ostraviciach 10.-11.októbra. Prajeme SONY BRAVIA MID-AM túre veľa golfových priaznivcov a hráčom peknú a úspešnú hru.