Presunúť na hlavný obsah

BIRKIN OD HERMÉS: KABELKA S PORADOVNÍKOM

Móda

Vo svete módy ide o pojem, ktorý pozná každý. Legendárna kabelka Birkin od renomovanej značky Hermés je základom povinnej luxusnej výbavy. Typická kožená nádhera v rôznych farebných prevedeniach symbolizuje luxus, štýl a prestíž. A predovšetkým extrémne vyhranený vkus, ktorým sa môže pýšiť len zopár vyvolených. Pre osobnosti spoločnenského života po celom svete je samozrejmosťou – biela Birkin kabelka v rukách Mirky Federer, farebné prevedenia v šatníku Victorie Beckham i Katie Holmes či tmavý odtieň od Hermés pod pažou Julie Roberts. Všetky milujú Birkin kabelku. Presvedčte sa vo FEMINITY galérii.

Birkin od Hermés je symbolom modernej úspešnej ženy. Všeobecne platí, že cena Birkin kabelky rastie od 5000 amerických dolárov za kus, no jej cena závratne stúpa podľa toho, z akého zvieraťa pochádza koža samotného luxusného doplnku. Za Hermés kabelku z krokodílej kože môžete tak zaplatiť aj 34 000 amerických dolárov. Poradovník na dodanie exkluzívneho kúska z módnej kolekcie je údajne až dva roky. Niektoré dámy, predovšetkým vďaka statusu „stály klient”, však môžu dostať Birkin aj skôr.
Exkluzivita, nedostupnosť a vysoká cena sú charakteristikou priamo v Paríži ručne vyrábaných kabeliek od skúsených remeselníkov. Hermés nemá výrobné linky, na jednej kabelke môže pracovať len jeden remeselník. Každý exemplár sa vyrába niekoľko hodín až týždňov, exteriér je vyrobený z kože, najluxusnejšia je krokodília. Práve koža dáva francúzskej značke Hermés punc výnimočnosti, kabelky vyrába z aligátora z Floridy, byvola z Pakistánu, austrálskeho krokodíla, žraloka z Thajska či jeleňov, muflónov, kôz a pštrosov dovezených z celého sveta. Kovové doplnky na kabelke, akými sú pracky, zámky či spony pochádzajú zo zlata alebo iných drahých klenotov, niektoré zákazníčky majú na kabelke vsadené diamanty. Zámky a kľúče sú kódované.
Kabelka Birkin si „prepožičala” meno od anglickej herečky a speváčky Jane Birkin, ktorá po rokoch uznala, že slávny módny doplnok zatienil jej slávu na filmovom plátne. Luxusná kabelka si získala záujem vysokopostavených a bohatých žien po celom svete. Najdrahšou v kolekcii Birkin od Hermésa je kabelka s diamantovým zapínaním, ktorá bola v roku 2004 vydražená za cenu automobilu – 64 800 amerických dolárov. Známa je aj z filmového plátna, Birkin kabelka od francúzskej módnej značky žne svoj veľký úspech aj v seriálov Sex v meste, Gilmorove dievčatá či Will&Grace. Stala sa fenoménom v knihách, piesňach súčasných hudobných interpretov, tovarom, ktorý vzbudzuje záujem a rešpekt vo všetkých kútoch sveta. V prípade Birkin kabelky ide o prestíž a unikátny luxus, ktorý si cenia zberatelia po celom svete. Birkin kabelky sú šperky šité k dokonalosti, prepožičiavajú svojim nositeľkám status výnimočnosti a nedostupnosti. Kto nemá Birkin, ako keby ani nebol...