Presunúť na hlavný obsah

NELA POCISKOVÁ A FUTBAL

Fitness

Futbalová hystéria z blížiacich sa Majstrovstiev sveta vo futbale začína už aj na Slovensku. Hoci do prvého zápasu našej reprezentácie zostáva ešte niekoľko dní, záujem o dresy je nielen medzi verejnosťou, ale i známymi osobnosťami. Okrem aktuálnej víťazky Let´s dance Nely Pociskovej si ich už zaobstarali aj Ján Ďurovčík, Vlado Voštinár, Daniela Hantuchová, Michal Martikán, Marián Gáborík či Juraj Bača. No nielen oni...

„O všetkých zápasoch viem vždy všetko. Niežeby som to tak chcela, ale môj otec a brat sú futbaloví fanatici. Doma sa dozviem každú podrobnosť a to väčšinou naživo už počas prenosu, ktorý obaja zakaždým živo komentujú. Vďaka bratovi som aj ja často v detstve kopala do lopty. Takých bratislavských dievčat je veľa,“ prezradila Nela Pocisková. Slovensko podľa nej môže na turnaji v Južnej Afrike postúpiť zo základnej skupiny. „Hráme síce aj proti favorizovanému Taliansku, ale šport je tak trochu aj o šťastí, podobne ako hudba a šoubiznis. Ani ja som nesnívala o tom, že s Kamilom postúpime v Eurovízii a podarilo sa. Držím futbalistom palce,“ dodala.

Hoci úvodný zápas v skupine proti Novému Zélandu hrá naša reprezentácia 15. júna, futbalové dresy sa predávajú závratnou rýchlosťou. Nasledujúce dni tak budete na Slovensku vidieť hlavne štýlové modré tričká so slovenským znakom na hrudi a s troma pásikmi na ramene.

Ako prví sa v nových dresoch predviedli samozrejme futbalisti, no vzápätí ich nasledovali aj známe osobnosti. Svoj vlastný majú už doma Ján Ďurovčík, Vlado Voštinár, Daniela Hantuchová, Michal Martikán, Marián Gáborík či Juraj Bača. Ich nadšenie však najnovšie nasledujú aj sochy umelcov v centre miest.

Bard slovenskej literatúry Pavol Országh Hviezdoslav bol na svojom námestí v Bratislave odfotený v športovom úbore, rovnako ako Schöne Náci, paparazzi na Laurinskej či napoleónsky vojak na Hlavnom námestí.

Košičania obliekli do modrej Sándora Máraiho, maliara Júliusa Jakobyho a Františka II. Rákócziho. V Nitre Corgoňa na rohu Skalnej a Piaristickej ulice a v Žiline zas anjela z peknej fontány na Mariánskom námestí.

Ako v drese slovenskej reprezentácie vyzerá aktuálna víťazka tanečnej šou Let´s dance Nela Pocisková sa môžete pozrieť vo FEMINITY galérii.