Presunúť na hlavný obsah

Spa v Himalájach

Wellness

Vo výške 2500 metrov nad morom, v lone panenskej prírody neďaleko mesta Mashobra v oblasti Shimla v severoindickom štáte Himachal Pradesh, sa medzi píniami a cédrami týči rozprávkový luxusný rezort. Začiatkom dvadsiateho storočia bol obľúbeným miestom slávneho Lorda Kitchenera, dnes je svätostánkom všetkých, ktorí milujú čistý vzduch a nezabudnuteľné kúpeľné zážitky. Volá sa Wildflower Hall.

Okolie mesta Mashobra je plné ovocných sadov a nachádzajú sa tu aj stavby zo začiatku 20. storočia. Lesné čistinky, studené potôčiky a úžľabiny plné kvetov sú ideálnym miestom na pikniky, turistiku a rafting, prechádzky, bicyklovanie, jazdu na koňoch, lukostreľbu, korčuľovanie aj golf. Wildflower Hall dýcha atmosférou koloniálnej éry a jeho starosvetské kúzlo podčiarkujú originálne umelecké diela, drevené obloženie a podlahy či ručne tkané koberce.

Nech sa ubytujete v ktorejkoľvek izbe, budete mať nádherný výhľad na majestátne zasnežené vrchy. Spa otvorili v hoteli len nedávno, no vďaka procedúram založeným na Ajurvéde, orientálnych a aj západných tradíciách patria medzi svetovú špičku. Privátne kúpeľné apartmány a pavilóny uprotred hustého cédrového lesa umožňujú vychutnať skvelú kúpeľnú starostlivosť a pocítiť prílev energie z majestátnych hôr. V duši každého smrteľníka vzbudzujú Himaláje rešpekt a aktivujú spiritualitu.

Terapeuti v Oberoi Spa vás zahrnú bezkonkurenčnou starostlivosťou, pričom na úvod vám pomôžu určiť, ktorá terapia je pre vás najvhodnejšia. Napríklad Abhyanga je detoxikačná terapia, pri ktorej sa používajú teplé bylinky ponorené v ajurvédskych olejoch vybraných každému návštevníkovi na mieru. Oleje sa veľkoryso rozlievajú po celom tele a potom sa vmasírujú do pokožky. Táto tradičná indická masáž detoxikuje telo, prebúdza ducha a vrcholí parným kúpeľom.

Terapia Shiroabhyanga spočíva v masáži najdôležitejších bodov na ramenách, krku, hlave a tvári, aby vám uvoľnili svaly a podporili cirkuláciu krvi. Vďaka zameraniu na marmové body (energetické miesta na tele, kde komunikujú telo a myseľ) na hlave, má táto masáž priaznivý vplyv na nervový systém a na celé telo. Padabhyanga sa zameriava na marmové body na chodidlách a dolných končatinách. Pomáha skvalitniť spánok a oživiť celé telo. Marmová terapia za použitia čistých ajurvédskych olejov v súlade s vašou dóšou sľubuje očistu a harmonizáciu. K špecialitám v Oberoi Spa patria aj kúpele. Neem sa odpradávna považuje za prírodné antiseptikum.

Kúpeľ z teplej vody, lístkov čaju neem a mliečneho prášku pôsobí popri tom aj ako jemný píling. Vyskúšať môžete aj kúpeľ z mlieka a ruží podľa kráľovského receptu, ktorý zjemní a napne pokožku, alebo kúpeľ z ihličia himalájskych cédrov, ktorý pomáha odstrániť toxíny a pokožku zanechá pevnú a sviežu. V ponuke Oberoi Spa je toho samozrejme oveľa viac, no všetky procedúry majú jedno spoločné: nádherný výhľad na okolité hory a údolia, ktorý môžete vstrebávať aj ponorení vo vírivke alebo plávajúc vo vyhrievanom bazéne.