Presunúť na hlavný obsah

Luxus v spojení s prírodou

Feminity

Už dvadsať rokov prevádzkuje sieť Rosewood Hotels & Resorts vo svojich ultraluxusných zariadeniach špičkové spa. Pod značkou Sense® ich dokonalá starostlivosť dáva vyniknúť prírodným elementom tradične využívaným v liečbe na mieste pôsobenia jednotlivých rezortov. A tak napríklad na ostrove Virgin Gorda sa o vás postarajú aj za pomoci domáceho kozieho mlieka.

Rosewood Little Dix Bay je jeden z najslávnejších karibských luxusných rezortov. A rovnakému renomé sa tešia aj jeho spa s novým označením Sense. Nachádzajú sa na jednom z útesov ostrova Virgin Gorda s výhľadom na kanál Sira Francisa Drakea, ale to je len jedna z ich pozoruhodných vlastností.

Filozofiou Sense je úcta k miestnym tradíciám v oblasti liečiteľstva a tri jednoduché "zmysly": zmysel pre správne miesto, zmysel pre rovnováhu a zmysel pre individualitu. A hoci je ponuka týchto kúpeľov bohatá, na rozdiel od iných sa snažia nepridávať do svojho menu procedúry podobné tým predošlým, ale naopak zredukovať ich na tie, ktoré najviac odzrkadľujú výnimočnú kultúru ostrova a prepracovať ich k dokonalosti. Aj preto tu jednotlivé procedúry trvajú najmenej hodinu a všetko sa začína a končí úvodným a záverečným rituálom.

Medzi špeciality týchto kúpeľov patrí terapia so studenými kameňmi a aloe na zjnemnenie pokožky, pričom sa používa gél z aloe vera z rezortných záhrad v kombinácii s uhorkou, levanduľou a kamilkami. Obľúbený je aj píling z organického hnedého cukru, čerstvého manga a ananásu, alebo aj zo soli dovezenej z neďalekého ostrova Salt Island miešanej v tropických olejoch.

Vynikajúca je aj pleťová z maska z lístkov stromu neem a aloe a takisto aj zábal z kozieho mlieka, medu a banánov. Všetky prírodné ingrediencie, ktoré sa ocitnú na vašej pokožke, pochádzajú z ostrova a mnohé sa pestujú v rámci rezortu.

V Sense Spa je deväť kúpeľných chát a jeden apartmán umiestnený priamo na útese - ten je určený pre páry. Jedným z najpokojnejších miest je plošinka využívaná na súkromné lekcie jogy. Nachádza sa totiž na vrchole kopca a má 360-stupňový výhľad na okolie. Rezort má aj veľké relaxačné priestory na čerstvom vzduchu a kúpeľné bazény umiestnené v bujnej zeleni.

Určite však využijete aj polkilometrovú pláž, farebnú koralovú bariéru a krásne prechádzkové trasy, z ktorých sa budete vracať do svojej elegantnej vily, izby alebo chaty s pôdorysom šesťuholníka. Aj tam si môžete objednať svojho kúpeľného terapeuta. Alebo si dokonca môžete dohodnúť procedúry aj pod hviezdnou oblohou, alebo na pláži.

- Najčítanejšie -