Presunúť na hlavný obsah

Relax na najkrajšej pláži sveta Waikiki

Wellness

Trojkilometrovú pláž v hlavnom meste Havajských ostrovov Honolulu kedysi preslávili priekopníci surfingu. Waikiki sa považuje za jednu z najkrajších pláží na svete, no nie je to len samotná prírodná krása, ktorá z nej robí dovolenkovú hviezdu. Napríklad rezort Halekulani, ktorý návštevníkov Waikiki hostí už takmer 100 rokov, veľmi štedro prispieva k tomu, aby sa sem radi vracali aj milovníci absolútneho luxusu.

 

Podobne ako v prípade Waikiki, aj u Halekulani sa príbeh začína odvíjať začiatkom 20. storočia. Vtedy tu začali stavať malý hotel Hau Tree, ktorý okrem hlavnej budovy skromných rozmerov mal len päť malých bungalovov. No v roku 1917 prišli noví majitelia Juliet a Cliffort Kimballovci a tí hotel postupne rozširovali s cieľom vytvoriť z neho štýlový rezort pre bohatých dovolenkárov.

Práve oni ho nazvali Halekulani. Odvtedy zmenil rezort majiteľov ešte niekoľkokrát a rovnako sa menila aj jeho rozloha a stupeň veľkoleposti. Dnes tu nájdete rozsiahlu hlavnú budovu a 37 dvojposchodových bungalovov, výnimočnú úroveň služieb a komfortu, no stále aj pôvodný ostrovný šarm s havajskou pohostinnosťou a napríklad pôvodnými podlahami z eukalyptového dreva, ktoré zvýrazňujú pocit tepla a zmysel pre krásu ostrova Oahu.

Okrem veku, budov a rozmerov pribudli rezortu Halekulani nespočetné ocenenia, ktoré potvrdzujú to, čo vedia všetci, ktorí už v Halekulani pobudli: Že sa tu okrem iného môžete tešiť z bezchybného servisu, nádhernej polohy a skvelých spa. Mimochodom, SpaHalekulani ako prvé začali ponúkať terapie založené na liečebných tradíciách pacifických ostrovov ako Samoa, Tonga a Tahiti. Ponorené do svojej typickej vône kvetov maile ponúkajú svojim návštevníkom to, čím sa voľakedy preslávila Gray´s Beach so svojimi liečivými vodami Kawehewehe. V spa je okrem iného sedem relaxačných apartmánov, pričom dva z nich sú pre dvojice. 

Ak od svojich dovoleniek očakávate len to najlepšie, v Halekulani vyskúšajte kráľovskú suitu, ktorá v rámci kategórie "najlepšie" vytvára ešte jednu samostatnú, ktorá by sa sucho dala charakterizovať dokonalými službami v neopakovateľnom prírodnom prostredí. Keď vystúpite z poloprivátneho výťahu, naskytne sa vám veľkolepý pohľad na slávny kráter vulkánu Diamond Head a pláž Waikiki. Zariadenie je jednoduché a klasické a oslavuje rôzne tichooceánske a ázijské kultúry, ktoré tvoria súčasnú havajskú komunitu.

Špecialitou rezortu je program Halekulani Living,  ktorý vznikol v súlade so záujmami zvyčajne preferovanými hosťami. Zahŕňa tri oblasti, pričom tá prvá poteší znalcov kvalitnej kuchyne a skvelého vína. Halekulani totiž ponúka najkreatívnejšiu kuchyňu, akú môžete nájsť na havajských ostrovoch. Vnekonečnej oddanosti harmónii chutí sa tu konanjú rôzne večierky na oslavu najlepších vín či najrenomovanejších šéfkuchárov. Usporadúvajú aj semináre o koktailoch či lekcie varenia s vychytenými šéfkuchármi.

V rámci programu Halekulani Wellnes sa môžete tešiť na zaujímavé prednášky odborníkov na starostlivosť o pleť, aromaterapiu či tradičné polynézske liečivé techniky. No a nakoniec je tu program Halekulani Masterworks, aby si na svoje prišli aj milovníci umenia.