Bylinkový kúpeľ vás zaručene zbaví bolesti kĺbov

Bylinky sú zázrakom, ktorý nemusí byť vždy len súčasťou čajov alebo jedál. Doprajte si celotelový voňavý kúpeľ s bylinkami, ktoré oslobodia vašu myseľ i telo. Je to pohodlná cesta, ktorou predídete bolestiam kĺbov a zlepšíte svoj imunitný systém. FEMINITY vám prináša prehľad byliniek, potrebných na kúpeľ, ktorý vás postaví na nohy!

Zdroj: Profimedia

 

Rozmarínový kúpeľ

Obľúbená bylinka našich starých mám, ktorá má v liečiteľstve svoj špecifický význam. Ako jedna z mála rastlín zvyšuje krvný tlak, upokojuje a odstraňuje nervové vyčerpanie. Pôsobí dobre na rozvoj pamäti, proti migréne, na na nervozitu i nespavosť. Kúpeľ s bylinkami z rozmarínu pomáha tiež na nohy – predovšetkým pri reumatických ochoreniach a proti únave od nôh.
 
Príprava: Približne hrsť listov rozmarínu zalejte litrom horúcej vody a nechajte asi pätnásť minút vylúhovať. Následne prilejte do kúpeľa s vodou a zmiešajte.
 

Repíkový kúpeľ

Bylinka, bez ktorej sa nevedeli zaobísť ani Egypťania, je veľmi vzácna aj pre nás. Listy repíka pomáhajú pri zápaloch, reume, pri málokrvnosti a taktiež pri seknutí v krížoch. Pomáha pri uvoľnení končatín, i celého tela, proti kŕčovým žilám a je ideálnym liekom aj na vredoch v predkolení.
 
Príprava: Prichystajte si 200 g vňate repíka, ktorú zalejte asi tromi litrami horúcej vody. Nechajte lúhovať asi dvadsať minút. Potom opätovne zmiešame s kúpeľnou vodou a hrejivý liečivý kúpeľ máme na svete.
 

Zázvorový kúpeľ

Zázvor, ktorý sa presnejšie nazýva Ďumbier lekársky má priaznivé účinky nielen na imunitu človeka, ale pomáha aj pri bolestiach svalov, kĺbov a celkovo podporuje prekrvenie pokožky. Ako zázvorový kúpeľ je vhodný nielen pre ľudí s ťažkosťami v nohách, ale aj pre športovcov, ktorí to preženú a majú svalovicu.
 
Príprava: Čerstvo pomletý zázvor (asi dve čajové lyžičky) zmiešajte s pol litrom vody a za stáleho miešania priveďte do varu. Tento odvar potom nalejte do vane, kde má voda teplotu asi 36 °C. Po dvadsať minútovom kúpeli sa zabaľte ešte do teplého župana a pol hodinku relaxujte.
 
Foto:
Profimedia
Zdroj:
Mon

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba