Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie spa v Kostarike

Feminity

Mnohé spa na svete sa snažia ponúknuť čo najväčší luxus a sofistikovanosť. V Tabacon Grand Spa Thermal Resort v Kostarike sa rozhodli ísť trochu iným smerom: v čo najväčšej miere vpustiť do svojich kúpeľov prírodu. Starostlivosť terapeutov si tam užijete v otvorených bungalovoch uprostred bujných záhrad za zvukov žblnkotajúcích prameňov, pralesa alebo aj dažďa.

Na spájanie svojich návštevníkov s prírodou má Tabacon Grand Spa Thermal Resort ideálne podmienky: Jeho areálom pretekajú tri termálne pramene s 50-stupňovou teplotou vody a jedna chladná riečka, ktorá sem steká z dažďového pralesa. Aj ďalšie dva pramene sú chladné a zachytávajú sa ako pitná voda určená na konzumáciu.

Tabacon bol prvým rezortom s termálnymi prameňmi v regióne sopky  Arenal a stále je kostarickou jednotkou. Na rozdiel od iných podobných rezortov je totiž Tabacon úplne prírodný. Voda prúdi cez rezort vďaka gravitácii, vytvára vodopády a kaskády a napĺňa bazény v celom areáli. Navyše tento rezort funguje od začiatku v ekologickom duchu a s oddanosťou trvalo udržateľnému turizmu.

To okrem iného znamená, že v roku 2008 odštartoval svoj uhlíkovo neutrálny program, ktorý je súčasťou cieľa Kostariky stať sa v roku 2021 prvou uhlíkovo neutrálnou krajinou na svete. V rezorte sa veľmi efektívne využíva voda, elektrina a odpad a veľká pozornosť sa venuje 1200 stromom, ktoré tu rastú v rámci zalesňovacieho programu. Takisto produkty, ktoré sa tu ponúkajú návštevníkom, sú neškodné voči životnému prostrediu, biologicky odbúrateľné, recyklovateľné a znova použiteľné.

Spomínané termálne pramene tvorí z 97% dažďová voda a z 3% magma. Vďaka získaným minerálom majú pramene veľa blahodárnych vlastností, ktoré sa najvýraznejšie prejavujú uvoľnením napätia v unavených svaloch. Mikroorganizmy obsiahnuté vo vode zasa posilňujú obranný systém pokožky, vďaka čomu lepšie odoláva nepriaznivým vonkajším vplyvom a starnutiu.

Pokiaľ ide o aktivity, v Tabacon Grand Spa Thermal Resort nájdete dokonalú rovnováhu medzi dovolenkou a relaxom. Turistiku, cyklistiku, rôzne druhy cvičenia či exkurzie si so svojimi kúpeľnými zážitkami môžete kombinovať, ako chcete. Ostatné je v rukách špecialistov, pričom niektorí z nich sa vzdelávali u mexického šamana. Začína sa s prírodnou hydroterapiou v prameňoch a vodopádoch.

V relaxačnej časti máte k dispozícii vírivky a miesta na oddych. Predtým, ako si začnete vychutnávať svoje procedúry, môžete si dať čaj alebo ovocie. Open-air bungalovy majú rôzne veľkosti - prispôsobené individálnym klientom, párom, alebo dokonca štvorčlenným rodinám. Každý z nich má svoju vlastnú vírivku. Okrem všetkého možného sa môžete pripraviť na thalassoterapiu, temazcal, watsu, jogu alebo hoci aj meditovanie uprostred záhrad.

- Najčítanejšie -