Presunúť na hlavný obsah

Zima, na ktorú nezabudnete

Wellness

Legendárny taliansky lyžiarsky rezort Dolomiti Superski ponúka síce celkovo viac ako 1200 kilometrov perfektne upravených zjazdoviek a 450 lanoviek a vlekov, ale v srdci Dolomitov, v mestečku Ortisei, nájdete miesto, ktoré vás dokáže opantať natoľko, že sa vám na lyže možno ani nebude chcieť. Volá sa ADLER DOLOMITI Spa & Sport Resort.

V roku 1810 sa na mieste, kde dnes rezort stojí, nachádzal hostinec. Kúpil ho Joseph Anton Sanoner a s jeho priezviskom sa rezort spája dodnes. ADLER DOLOMITI Spa & Sport Resort oslávil tohto roku 200. narodeniny v spoločnosti siedmej generácie Sanonerovcov a 120-členného personálu, ktorý veľmi úspešne pracuje na tom, aby ste tu mali bohatý program aj mimo lyžiarskej sezóny. Rezort sa totiž môže popýšiť jednými z najlepších kúpeľov v Alpách. 

To, čo vás tu čaká, je čistý pôžitok a takmer k všetkému, čo sa rozhodnete vyskúšať, vám pribalia neuveriteľný výhľad na Dolomity. Napríklad vo vyhrievanom vonkajšom bazéne určenom na plávanie a relax, alebo v bazéne s teplou slanou vodou a príjemnými masážnymi prúdmi, ktoré si v chladnejších mesiacoch môžete užiť v príjemnej záhadnej atmosfére hustej pary nad hladinou. Zvláštnosťou vnútorného bazéna s priestrannou vírivkou je krištáľová pyramída, ktorá vďaka koncentrácii pozitívnych energií sľubuje dodávky sily a harmónie. Je tu aj soľná jaskyňa s podzemným slaným jazerom a saunou so soľnými kameňmi. 

Voda jazera je obohatená soľou z Mŕtveho mora a stačí v nej pobudnúť desať minút a potom prejsť do sauny so soľnými kryštálmi z Himalájí. Čistiace a regeneračné účinky sa prejavia na vašej pokožke a dýchacom ústrojenstve. Detoxikovať organizmus, posilniť imunitný systém a poštekliť svoj metabolizmus môžete zasa v saune s teplotou 85-90°C a 15-percentnou vlhkosťou a kanadským červeným cédrom. Ak chcete navyše uvoľniť aj svalové napätie a upokojiť svoje boľavé kĺby, skúste organickú sennú saunu v horskej chate s teplotou 60°C a 60-percentnou vlhkosťou. 

Špecialitkou pre dámy je Lady Area, kde vás čaká kúpeľ z ružových lupienkov s teplotou 47°C a vlhkosťou 70%. Nielenže vás upokojí a uvoľní napätie, ale zároveň podporí cirkuláciu a z vašej pokožky urobí jemný zamat. Ďalej je tu kvetinový parný kúpeľ v miestnosti s teplotou 40°- 45°C a 98-percentnou vlhkosťou, kde z vás opadne stres a napätie a vyčistia sa dýchacie cesty a pleť, kým vy budete obdivovať nádherné ručne maľované obkladačky, ktoré sú dielom miestnej umelkyne Sabiny Valazza. Môžete si dať aj senný kúpeľ, ktorý napríklad prináša úľavu chrbtu a krku, alebo rasul, ktorý detoxikuje organizmus, stimuluje metabolizmus a vašej pokožke dodá hebkosť. Určite vás potešia aj priestranné relaxačné zóny s pohodlnými ležadlami, krásnym výhľadom, tlmeným svetlom a tichou hudbou, ktoré oceníte nielen po saune, ale hoci aj pri čítaní knihy. Ak uprednostňujete úplné ticho, je vám k dispozícii Sieň ticha s pohodlnými ležadlami či vyhrievanými vodnými posteľami. 

Samozrejme, ADLER DOLOMITI Spa & Sport Resort sa stavia rovnako starostlivo aj k zimným aktivitám. A nielen pokiaľ ide o lyžovačku v Dolomiti Superski. Adler vám ponúka aj safari na lyžiach so svojimi skúsenými sprievodcami. Pod ich vedením sa môžete vybrať aj na zimné prechádzky či vyskúšať výlet na snežniciach do nedotknutej Val Gardena. Ponuke sa potešia aj bežkári či milovníci tobogánov a romantické duše určite ocenia jazdu na saniach.