Presunúť na hlavný obsah

Relaxujte v Thajsku

Feminity

Na thajskom ostrove Samui je mnoho miest, ktoré ponúkajú kúpeľné služby, ale Tamarind Springs Forest Spa sú špeciálne. Vznikli totiž na unikátnom mieste skrytého zákutia v horách a prostrediu tropického pralesa sa aj náležite prispôsobili. Domáci hovoria, že vznikli z lásky a rešpektu k jedinečnej prírode ostrova.

Od chvíle, keď Tamarind Springs Forest Spa privítali prvých návštevníkov, tešia sa reputácii jedných z najlepších v Ázii, čo dokumentuje aj niekoľko prestížnych ocenení. Špecialitou tohto kúpeľného rezortu sú masáže. Pod vedením rodenej Samuičanky Benjamas Pongchababnapa tu dokonca vznikla masážna akadémia, kde sa masážnemu umeniu môžete naučiť aj vy.

Vzdelanie a prísny tréning majú samozrejme za sebou aj tunajší terapeuti vyberaní z tých najlepších vo svojom odbore. A hoci Tamarind Springs Forest Spa nie sú liečebné, mnohé z masáží majú na zdravie veľmi pozitívny vplyv. Napríklad zabezpečujú podporu krvného obehu, pomáhajú odbúravať stres a posilňujú imunitný systém. Poskytujú sa tu najznámejšie a najrešpektovanejšie druhy masážnych terapií spolu so starostlivo vyberanými menej známymi, ale rovnako efektívnymi liečebnými kúrami, pričom za každých okolností ide o kombináciu  starých východných metód a vyspelých západných techník.

V Tamarind Springs nájdete aj unikátnu parnú miestnosť vybudovanú v prírodnej jaskyni. Pobyt v nej je úžasne osviežujúci a energizujúci. Mix byliniek, ktoré sa tu používajú, stimuluje a posilňuje organizmus, podporuje krvný obeh, pomáha telu zbavovať sa toxínov, čistí dýchacie cesty, upokojuje boľavé svaly a dodáva mladistvý vzhľad pokožke. Ponuka spa je naozaj bohatá a špeciálny program tu majú zostavený aj pre tehotné ženy. Dokonalý kúpeľný zážitok podporuje aj Spa Café, reštaurácia, ktorá na rozdiel od mnohých iných na ostrove ponúka skutočne zdravú stravu.

Menu je z veľkej časti vegetariánske, chuť jedál sa zásadne nevylepšuje umelými prísadami, soľ a cukor sa používajú striedmo, pričom prednosť má nerafinovaný trstinový alebo palmový cukor alebo med. Ovocie a zelenina sa nakupujú u miestnych pestovateľov - všetko čerstvé a bez chemického ošetrenia. Morské živočíchy sú morskými živočíchmi a pri varení sa používajú iba oleje lisované za studena. Veľký výber tu majú aj ľudia s rôznymi diétami a všetko sa odvíja od sezónnej ponuky, takže je veľký predpoklad, že nech sa sem vrátite, koľkokrát chcete, s rovnakou ponukou sa nestretnete.

- Najčítanejšie -