Presunúť na hlavný obsah

Nájdite harmóniu v Himalájach

Feminity

V zahmlenom tichu úpätia Himalájí neďaleko miest Haridwar a Rishikesh, v nádherných lesoch a s výhľadom na rieku Ganga sa ocitnete, keď sa vyberiete do Ananda Spa zaradených medzi najlepšie na svete. Magické prostredie vám síce zoberie dych, ale váš pobyt v týchto kúpeľoch vás posunie oveľa ďalej. Ak budete chcieť, podarí sa vám nanovo zadefinovať svoj vlastný životný štýl.

Bývalú rezidenciu maharadžu z oblasti Tehri-Garhwal dnes využívajú cestovatelia, ktorí hľadajú spôsoby obnovenia tokov energií vo svojom tele. Ananda Spa na svojich návštevníkov pôsobia nielen počas jednotlivých procedúr. Tu dýcha harmónia z každého rohu a farby interiérov pohládzajú zmysly v každom čase. Jednou z hlavných zásad, ktorými sa tu riadia, je jedinečnosť každého človeka.

S rešpektom k nej pripravujú každému návštevníkovi individuálny program, ktorý sa zostavuje na základe detailnej konzultácie zameranej na vybalansovanie troch bioenergetických síl v ľudskom tele - Vata, Pitta a Kapha. Program z celkovo 79 terapií predpisuje lekár a zahŕňa denné aktivity, stravu a wellnes. Výber z nich majú na starosti dôsledne školení odborníci vzdelaní v tradičných ajurvédskych školách. Terapeutický program sa tu opiera nielen o ajurvédu, ale aj o jogu, a vedantu a spája staré indické tradície s najmodernejšími západnými metódami.

V starej Indii bol holistický prístup bežnou súčasťou života. Ľudia rozumeli rovnováhe prírody, vesmíru a aj tomu, ako jednotlivé elementy vplývajú nielen na fyzické zdravie, ale aj duševnú pohodu. Starí Indovia vedeli, že ak dosiahnu vnútornú harmóniu, budú v súlade aj so svojím okolím. Preto sa v Ananda Spa snažia znovuvytvoriť synergiu mysle a tela nielen za pomoci okolitej prírody, ale aj za pomoci osvedčených starodávnych procesov a filozofií.

Autentickosť a oddanosť starému spôsobu života sú zjavné aj vďaka používaniu starých olejov, nádob, drevených postelí a liečebných techník. V Ananda Spa vás čaká nielen kúpeľná starostlivosť či špeciálny stravovací program, ale aj cesta k naplneniu osobných cieľov a prehodnoteniu životného štýlu. Pripravte sa na zážitok vytvorený s ohľadom na individuálne túžby, snahu liečiť, čistiť, relaxovať a revitalizovať.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus