Presunúť na hlavný obsah

Ako pokaziť dobrý sex!

Sex a vzťahy

Máte za sebou najlepší sex vášho života a zrazu nastane tichá domácnosť... Prečo? Aj ten najlepší sexuálny zážitok si môžete totiž pokaziť nevhodným gestom, slovom alebo správaním. Ženy najčastejšie vykoľají to, že po sexe zaspíte, dôvodom na sklamanie môže byť aj mlčanie či naopak nevhodná poznámka...

 

Nielen muži, ale i ženy sa v posteli dopúšťajú množstva chýb, ktoré môžu totálne utlmiť práve doznievajúcu vášeň. Najčastejším „drvičom vášní“ je práve obľúbené zaspanie muža tesne po sexe. Práve tento zvyk väčšinu žien dokáže maximálne znechutiť a dodáva im pocit menejcennosti. 

Vedci však zistili, že to nie je spôsobené tým, že by muž v danej chvíli prestal mať o vás záujem, ale hormónom prolaktinom. Ten sa do  mužského tela vyplaví tesne po akte a spôsobuje únavu. Ak teda váš partner nevie náhly prísun hormónov ovládnuť, prípadne ho inak „nezamestnáte", zaspí. 

Čiže nie náš nezáujem, ale hormón za to môže, že nemáme chuť po sexe na „small talk“, ako naše nežné polovičky. Tie túžia po nežných slovách a objatiach, aby si mohli vychutnať pomaly odchádzajúci orgazmus. No nie vždy sa toho dočkajú... Rada pre mužov teda znie, venujte svojej partnerke pár nežných slov v objatí a uvidíte, aká bude spokojná. Samozrejme, len do momentu, kým nezaspíte. 

Pozor aj na to, aby svojho aktuálneho partnera neporovnávali s predchádzajúcimi milencami. Práve táto konverzácia by zaručila „tichú domácnosť“. Obojstranne. Tak ako sú ženy citlivé na bývalé partnerky, rovnako sú na tom aj muži. Určite teda nepovedzte „tesne po“ vetu typu – počúvaj, tak toto bolo fakt lepšie ako s mojimi ex... Mohlo by sa vám totiž stať, že do vášho zoznamu pribudne ďalšia ex. 

Ďalšia z vecí, ktorá môže zabiť prežitú vášeň je, keď sa rozhodnete vybavovať zmeškané hovory. Aj keď je vaša partnerka tolerantná a vie, že pracujete od rána do večera, počkajte s tým kým si na chvíľu odbehne. Veď tých pár minút vás už nezabije.

No a ak viete ešte o niečom, čo zaručene po sexe vyvolá tichú domácnosť, napíšte nám to v diskusii.


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus