Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie pôrodnice na Slovensku

Rodinné vzťahy

Chystáte sa priviesť na svet potomka a neviete, ktorú pôrodnicu si vybrať? Možno vám pomôže najnovšia anketa, ktorú zverejnil Health Policy Institute. Podľa tejto ankety sa najlepšie o budúce mamičky starajú v Banskej Štiavnici.

V nezávislom známkovaní získavali pôrodnice hodnotenie kvality svojich služieb, a to priamo od mamičiek, ktoré u nich rodili. Hodnotenie prebiehalo prostredníctvom www.sprievodca-porodnicami.sk od 16. februára do 31. augusta 2011, hlasovalo 2800 mamičiek.  

Miesto narodenia svojho bábätka si budúce mamičky vyberajú starostlivo, keďže majú na to dostatok času. Na prvom mieste uvádzali vzdialenosť od miesta bydliska, na druhom prítomnosť známeho ošetrujúceho personálu (prevažne lekára) a na treťom mieste to boli dobré skúsenosti iných mamičiek. Dôležitú úlohu tiež prisúdili možnosti rooming- in a prítomnosti sprevádzajúcej osoby počas pôrodu.

Veľký dôraz tehotné a mamy kladú na pocit bezpečia a rešpektu. Je to jeden z dôležitých podporných faktorov bezproblémového priebehu pôrodu: žena by mala rodiť tam, kde sa cíti bezpečne. Rovnako dôležité je pre nich umožnenie kontaktu s bábätkom, podpora dojčenia. 

 

TOP 10 pôrodníc k 31.8.2011

1.      Nemocnica Banská Štiavnica

2.      UVN SNP Ružomberok

3.      NsP Sv. Jakuba Bardejov

4.      Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča

5.      Nemocnica s poliklinikou Brezno

6.      Fakultná nemocnica Trenčín

7.      Nemocnica Bánovce nad Bebravou

8.      Univerzitná nemocnica Bratislava Kramáre

9.      Univerzitná nemocnica Martin

10.   Všeobecná nemocnica Žiar nad Hronom