Presunúť na hlavný obsah

Ivana Surovcová ako sexy nevesta v New Yorku

Móda

Tanečnica Ivana Surovcová zažiarila ako nevesta počas veľkolepej prehliadky slovenských módnych tvorcov Slovak Fashion Night 2012 v New Yorku. Obrovský úspech zožala práve v svadobných šatách z dielne Emy Klein, ktoré uchvátili najmä svojou dvojmetrovou vlečkou.

Luxusný klub Capital na newyorskom Manhattane hostil prehliadku mladých slovenských tvorcov pod názvom Slovak Fashion Night 2012. Počas siedmeho ročníka tejto módnej udalosti, sa na móle predstavila pätica mladých tvorcov - víťazka Bratislavských módnych dní 2011 Annamaria Kiss Kosa s kolekciou Káva a študenti z Ateliéru odevného dizajnu VŠVU Libor Komosný so sexi sestričkami v modeloch Clinical a Ema Klein s extravagantnou Gothit.

Práve Kleinovej „gothickú nevestu“ vo svadobných  minišatách s pompéznou dvojmetrovou vlečkou predviedla slovenská tanečnica a aj modelka Ivana Surovcová. Ako prezradila, účinkovanie na šou si dohodla cestou do New Yorku. "Využila som ponuku robiť slovenskú nevestu, ktorú mi dala prezidentka americko-slovenskej nadácie +421 Ľubica Surkošová a dohodli sme sa na predvádzaní v New Yorku.“

Módna návrhárka slovenského pôvodu Lucia Racek Hulsizer predstavila na šou pestrofarebnosť, odvážne kreácie a svieži mestský štýl. O účasť na Slovak Fashion Night prejavili záujem aj rakúski dizajnéri. Hosťujúcou hviezdou bola tentoraz víťazka viacerých medzinárodných súťaží mladých dizajnérov Viedenčanka Eva Poleschinski.

Vizáž a účesy newyorských modeliek sa niesli v štýle „Old Hollywood glamour“. Vlasy zdobili široké vlny lemujúce tvár a la Veronika Lake zo 40-tych rokov. Rúže a očné tiene  mali výrazné pastelové farby. Vizáž modeliek vytvoril tím Martina Kiss Horňanského, známeho kaderníka hollywoodskych celebrít.

 Súčasťou programu bolo aj atraktívne vystúpenie  finalistky slovenskej Superstar Dominiky Starej. V USA práve nakrúca reality show o mladej umelkyni, ktorá hľadá šťastie za veľkou mlákou. Jej účasť na Slovak Fashion Night 2012 bola súčasťou veľkolepého amerického televízneho programu. Nakrúcanie reality show o Dominike priamo na módnej prehliadke ako aj stredoeurópski návrhári  pritiahli pozornosť viacerých amerických elektronických aj printových médií.

O slovenských dizajnérov mali záujem aj zahraničné časopisy ako Tush Magazine a iné, ktoré v New Yorku zorganizovali fotenie editoriálov. Vybrané zaujímavé avantgardné kúsky dizajnérov Emy Klein, Libora Komosného a Annamarie Kiss Kosa nafotili na atraktívnych miestach v Bronxe vo futuristickom štýle.                              

- Najčítanejšie -