Presunúť na hlavný obsah

Dolné Rakúsko: Tipy na najlepšie letné výlety

Zábava

Dolné Rakúsko je len na skok od Bratislavy a ponúka vám tie najlepšie letné zážitky. Máte tu toľko možností, ako stráviť voľný čas, že si len ťažko vyberiete. Je známe nielen pestrou paletou turistických chodníkov, ale aj rôznych iných zaujímavostí a možností oddychu. Prinášame vám zopár tipov, ako môžete stráviť čas v tejto nádhernej lokalite.

 

Pešie túry a wellness:
Úžasný víkend môžete prežiť v horských zákutiach neďaleko Viedne, kde máte niekoľko možností na turistiku, ale aj na relax a oddych. Horské oblasti s termálnymi kúpeľmi Alpentherme light sú tým pravým miestom, ak hľadáte krásnu prírodu a relax na jednom mieste.
 
Pre nadšencov raftingu a cyklistiky:
Ak milujete adrenalín v podobe raftingu, navštívte región muštov Mostviertel. Okrem splavu rieky táto oblasť ponúka aj množstvo cyklistických trás rozličnej náročnosti. Lepšie miesto pre aktívnu adrenalínovú dovolenku ani nenájdete.
 
Pre milovníkov turistiky:
Najkrajšiu túru v Rakúsku si užijete v tiesňave Ötschera – Ötschergräben. Počas túry budete na jednej strane míňať les hlbokého údolia plný tieňa, na druhej strane očarujúci svet skál a uprostred divoký potok s krištáľovou vodou. Krajšiu trasu nenájdete.
 
Pre milovníkov výšok:
Na najvyšší vrchol Dolného Rakúska vás vyvezie zubačka Zahnradbahn, ktorá preváža turistov už viac ako 110 rokov. Štartovaciu zastávku má v obci Puchberg a konečnú na najvyššom bode Dolného Rakúska, na Schneebergu. 
 
Posledné zariadenie na splavovanie dreva:
Dolina Mendlingtal je jedným z  posledných miest, kam sa môžete vybrať za takým zážitkom, akým  je spúšťanie dreva vodným korytom systému na splavovanie. Je posledným svojho druhu v strednej Európe. Zoťaté kmene stromov sa rovnako ako kedysi vyberajú na dobrodružnú púť do doliny s využitím vodného živlu.  V divoko-romantickom údolí neďaleko Göstlingu sa dajú navyše obdivovať ďalšie technické pamiatky: mlyn, pekáreň chleba a benátska píla – rozmetávačka. 
 
Divoká letná sánkovačka:
Pre zjazdárske zážitky si môžete ísť na najmodernejšiu sánkarskú dráhu vybudovanú neďaleko obce Türnitz v regióne muštov Mostviertel. Trať má 1007 metrov, pripomína húsenicu a je zakončená závratným kruháčom.
 
Zábava na dvoch kolesách:
Biker-park Semmering ponúka radosť z pohybu pre všetky vekové a výkonnostné kategórie. Naberte odvahu a vyskúšajte aj jazdu do údolia na kolobežkových obludách. Pokročilí bikeri určite ocenia aj freeridové a zjazdárske trate, slopestyle-park a northshore-park, plné rozličných drevených prekážok na overenie zručnosti jazdy.
 
Dolné Rakúsko ponúka ešte oveľa viac možností. Každý si určite vyberie niečo, čo ho očarí. Víkend strávený v týchto regiónoch určite neoľutujete.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe