Presunúť na hlavný obsah

Schudnúť na počkanie a bez skalpela? Dá sa to!

Poradňa krásy

Nie každý má dosť pevnú vôľu na to, aby držal nekonečné diéty a trávil hodiny behaním a cvičením. No nie každý je ochotný ľahnúť si pod skalpel a zbaviť sa tuku chirurgicky. Možností je však viac a tuku sa môžete zbaviť bez skalpela a bez diét.

Existuje a aj v minulosti existovalo viacero spôsobov neinvazívneho odstraňovania tuku, ktoré boli založené na dodávaní tepelnej formy energie do tkaniva, čím sa začali tukové bunky odbúravať. V súčasnosti sa však estetická medicína posunula a tuky sa odstraňujú opačným spôsobom – nedodáva sa tepelná forma energie, ale bunky sa zmrazujú.

Tento zákrok sa volá kryolipolýzy a je v súčasnosti najefektívnejšou neinvazívnou formou zbavovania sa podkožného tuku. Počas tohto zákroku vám zmrazia tukové bunky, ktoré sa skryštalizujú, odumrú a lymfatickým systémom sa z tela vylúčia.
 
Obrovskou výhodou je, že táto technológia pôsobí len na tukové bunky, čo znamená, že nehrozí žiadne poškodenie kože, ciev, nervov a vnútorných orgánov, vysvetľuje MUDr. Alexandra Novotná, PhD. z kliniky Esthetic . 
 
Človek, ktorý má záujem o kryolipolýzu, by mal mať nadváhu do 10 kilogramov a mal by mať tuky usadené v tukových vankúšoch. Na kožu sa umiestni špeciálna aplikačná koncovka. Do tohto aplikátora sa vtiahne záhyb kože s tukovým tkanivom. Potom sa aktiváciou kryolipolýzy odoberie teplo z tkaniva, tukové bunky sa zmrazia a vylúčia sa lymfatickým systémom.
 
Počas kryolipolýzy môžete na začiatku zákroku pociťovať mierny tlak a chlad, no tieto pocity rýchlo ustúpia. Zákrok trvá maximálne hodinu a môžete počas neho relaxovať, počúvať hudbu, pozerať televíziu alebo aj pracovať na notebooku.
 
Touto metódou sa zbavíte 25 až 45 percent tukového tkaniva. Po pätnástich dňoch od zákroku budete vidieť 40 percent výsledného efektu a na konečný výsledok si musíte počkať približne šesť týždňov. Potom sa môžete rozhodnúť, či vám vaša nová postava vyhovuje, alebo či chcete schudnúť ešte viac a zákrok opakovať. 
 
Kryolipolýza je neinvazívna a nechirurgická, je bezbolestná a hneď po zákroku sa môžete vrátiť k svojmu bežnému spôsobu života, pretože nevyžaduje žiadnu rekonvalescenciu. Nemusíte meniť stravovacie návyky ani užívať žiadne lieky. Je to jednoduchá, rýchla a bezbolestná cesta k štíhlej línii, dodáva MUDr. Alexandra Novotná, PhD. z kliniky Esthetic .
 

Ako samotný zákrok vyzerá sa môžete pozrieť TU.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus