Presunúť na hlavný obsah

Ako sa dá zbaviť celulitídy

Poradňa krásy

Celulitída sa pomaly stáva povinnou ženskou výbavou, pretože na ňu trpí stále viac žien rôzneho veku a rôznej váhy. Aj s ňou sa ale dá bojovať jednoducho a rýchlo. Máme pre vás niekoľko tipov.

Mnohé krémy sľubujú, že vás tohto nedostatku zbavia za pár dní alebo týždňov, no nedá sa povedať, že by sa to vždy aj podarilo. V mnohých prípadoch je potrebné zakročiť ráznejšie. Jednou z možností je liečba elektroakustickými vlnami AWT. Do kože sa aplikuje karnitín, kofeín a kyselina hyalurónová, pričom dochádza aj k lymfodrenáži a prekrveniu kože.

Toto ošetrenie v sebe spája až štyri technológie. Nízkofrekvenčné akustické vlnenie zvýši priepustnosť bunkových membrán a zlepší lymfodrenáž. Infračervené žiarenie spôsobuje rozšírenie ciev a stimuluje prekrvenie. Ozón zvýši okysličenie tkanív, zlepší metabolizmus a má antibakteriálny a antivírusový účinok. Diódový biostimulačný laser stimuluje produkciu kolagénu a zlepšuje textúru kože. 
 
Toto ošetrenie trvá približne pol hodinu a je úplne bezbolestivé. Elektroakustické vlny spôsobujú vibrácie, vďaka ktorým sa gél s účinnými látkami absorbuje do kože, vysvetľuje MUDr. Alexandra Novotná, PhD. z kliniky Esthetic.
 
Ďalšou možnosťou je metóda, ktorá spája účinok rádiofrekvenčného a infračerveného žiarenia s mechanickou vákuovou masážou. Najmodernejšou technológiou v súčasnosti je prístroj VelaShape, ktorý vás zbaví celulitídy a ešte vám aj vytvaruje problémové partie tela. Tým, že sa spojí rádiofrekvencia a infračervené svetlo, sa prehreje tkanivo a zvýši sa prísun kyslíka do buniek. Masírovaním tkaniva sa do neho energia dostane ešte ľahšie. Vďaka tomu sa rozpadnú tukové bunky a celulitída sa zredukuje.
 
Jednou z možností je aj rádiofrekvenčná neinvazívna liposukcia. Zbaví vás nielen celulitídy, ale aj ochabnutej kože a nahromadeného tuku. Táto metóda je taktiež bezbolestná a nevyžaduje si anestézu. Rozbije tukové bunky, zredukuje ich počet, čím vás zbaví aj celulitídy.
 
Možno vás hneď na začiatku odradí to, že sa vám nechce niekde tráviť veľa času. Tieto metódy to ale nevyžadujú a vy sa zbavíte celulitídy doslova na počkanie. "Cien sa tiež nemusíte zľaknúť, pretože nie sú až také vysoké. Keď si porátate, koľko vrazíte do rôznej kozmetiky a krémov proti celulitíde, tak zistíte, že až také drahé to nie je," dodáva Alexandra Novotná, PhD. z kliniky Esthetic.
 

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus