Presunúť na hlavný obsah

Dara Rolins: Podmienka a pokuta za smrť motorkára

Celebrity

Vinná! Tak znie verdikt Obvodného súdu pre Prahu 2, ktorý si dnes speváčka vypočula v prípade tragickej nehody spred dvoch rokov. Dara Rolins vtedy zrazila motorkára Jindřicha Rotrekla, ktorý zraneniam podľahol. Speváčke súd vymeral 26 mesačný trest s odkladom na tri roky, zákaz vedenia motorového vozidla na 3 roky a okrem odškodného približne 2 milióny českých korún musí zaplatiť aj trovy konania. Voči rozsudku sa môže odvolať.

Podľa dnešného verdiktu Obvodného súdu pre Prahu 2 vošla Dara Rolins do protismeru a následne z nedbanlivosti usmrtila motocyklistu. Ten neskôr svojim zraneniam podľahol.

Počas pondelňajšieho pojednávania znova vypovedali okrem speváčky aj policajtka, ktorá robila záznam z nehody, a tiež súdny lekár. Ten podrobne opisoval príčiny smrti Rotrekla a aj jeho umieranie. To neuniesla vdova Olga Rotreklová, ktorá sa psychicky zrútila a jej dcéra ju musela na desať minút vyviesť zo súdnej siene. Neskôr sa rozplakala aj Dara Rolins.

"Budem už po niekoľký raz vypovedať. Je mi to samozrejme veľmi ľúto. To je asi všetko, čo môžem v tejto chvíli k tomu dodať," uviedla pred začiatkom pojednávania pre iDNES.cz Rolins, ktorá naďalej trvala na svojej nevine. Rotreklová však bola presvedčená o opaku. "Stojím si za tvrdením, že Dara Rolins musela môjho manžela v protismere vidieť. Pochopila by som, keby priznala, že tú nehodu zavinila, ale vôbec nechápem, prečo vinu nechce priznať, a to ma na tom rozčuľuje najviac," vyhlásila pre český denník Blesk. 
 
Tragická nehoda sa stala 10. júla 2010 v pražskom Šáreckom údolí. Jindřich Rotrekl sa vracal k svojej rodine z rybačky. Na malej motorke, ktorá nedokáže ísť rýchlejšie ako 40 km/h, sa čelne zrazil s autom, ktoré šoférovala Dara Rolins. Muža okamžite previezli do Ústrednej vojenskej nemocnice, kde však po troch hodinách zomrel. 
 
Speváčka čelila obvineniu už predvlani. Štátna zástupkyňa ho však po jej sťažnosti stiahla pre nedostatok dôkazov. O niekoľko mesiacov ju obvinili znovu. Dôvodom bol nový znalecký posudok, podľa ktorého šla v protismere, a preto je za smrť vodiča zodpovedná. Prípad mala tentoraz na starosti sudkyňa Daniela Reifová. Pôvodná sudkyňa Zuzana Zápalková bola totiž na podnet speváčkinho právnika Roberta Vladyku odvolaná pre zaujatosť. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus