8 najškaredších svadobných šiat

Škaredé svadobné šaty. Je to vôbec možné? Možno silné slovo, poviete si, no po zhliadnutí našej fotogalérie budete v obraze. Módni dizajnéri by si mali uvedomiť, že väčšími umelcami nebudú, čím väčšie čudo navrhnú. Na svoje extravagantné a nezvyčajné svadobné šaty síce použili zaujímavé a príjemné materiály, no hotový výsledok by sme si pred oltár asi neobliekli. Čo poviete?

Svadobné šaty

Svadobné šaty

Zdroj: cosmopolitan.com

Francúzsky módny návrhár Christophe Josse ponúka okrem klasickej dámskej módy i svadobné šaty. Dizajnér budúcnosti, ako ho označujú, navrhol zvláštnu róbu s obrovským stojatým golierom. Celé telo modelky zahalil do polopriesvitného materiálu a ozdobil nariasenou látkou. Kompletný futuristický model dopĺňajú rovnako nevšedné topánky. Perfektná voľba na svadobný deň, ak je váš ženích z budúcnosti.

Ďalším extravagantným kúskom je model, ktorý predvádza Zahia Dehar. Navrhla si ho sama, a to tak, aby z jej tela odkrýval každý kúsok. Sebavedomie jej zjavne nechýba a v takýchto vyzývavých svadobných šatách sa ukazuje na módnom móle. Priesvitnú látku zdobí ťahavá vlečka a krajkové ozdoby. Keby materiál nebol prehľadný, bol by to celkom zaujímavý model. Možno by to ale chcelo predĺžiť sukňu...

Ďalší Francúz, ďalší čudný svadobný kúsok. Alexis Mabille navrhol minimalistický svadobný model s dĺžkou nad kolená. Krčivá lesklá látka a nariasená horná časť sú jedinými ozdobami týchto šiat. Odhalené ramená a nohy vyvracajú stereotyp dlhej svadobnej róby s vlečkou.

Nezaprel sa ani slávny Chanel. Táto francúzska svetová značka ponúka okrem pekných nositeľných kúskov i extravagantné modely. Svadobné šaty s vlečkou doplnené o veľmi nariasenú látku na rukávoch, ramenách a na hlave (!) sú skutočne impozantné a jediné svojho druhu. Kto by si ich zvolil v svoj najkrajší deň v živote, nevieme, no na módne mólo sú súce určite.

Čínsky týždeň módy prezentoval aj svadobné šaty. Zaujali nás jedny extra mini s obrovskými ozdobnými ružami v prednej časti. Slušivá pokrývka hlavy ladí s nežnými rukavičkami a padajúcimi rukávmi. Druhý model má zas okrem klasickej saténovej časti aj široký neidentifikovateľný spodok. Dizajnér skombinoval bielu s jemnou žltou farbou.

Aj obľúbená značka svadobných šiat Pronovias príde niekedy s menej nositeľným strihom. Krátke minišaty, ktoré zdobia skladané saténové kvety dopĺňa romantická čipka. Na modelke to vyzerá pekne, no máloktorá z nás by si takéto šaty obliekla.

Posledné svadobné šaty, ktoré vytŕčajú z davu sú tie s bielymi „špongiami“ na blúzke. Snehovo-biela farba v kombinácii s ivory odtieňom  je zaujímavá, no pravdu povediac, chcelo by to iný strih a ozdoby. Rovnako ako v prvom prípade - futuristický model pre výstredné.

Foto:
cosmopolitan.com
Zdroj:
Monika

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba