Presunúť na hlavný obsah

Prečo si muž neváži ženu?

Zdravie a relax

v dnešnej dobe sa veľa hovorí o feminizme ale aj o zženšťovaní mužov, ich zbabelectve a slabosti. Naozaj džentlmeni vymreli? Prečo si muži nevážia ženy?

Každá z nás túži po princovi, ktorý ju bude milovať, nosiť na rukách, podrží dvere, kabát a bude nám šepkať do ucha aké sme úžasné a jedinečné. Samozrejme bude k nám prechovávať úctu a vážiť si každé jedlo, ktoré s láskou uvaríme a každú košeľu, ktorú s láskou vyžehlíme. Je to vôbec reálne alebo sú takíto muži už len utópiou? Určite existujú ale mnoho z nich slovo úcta k žene nepozná. Natrafili ste na takého? Je chyba v ňom, či vo vás?

Je to v rodine

Jeho nedôstojné správanie k žene môže byť spôsobené výchovou, vzorcami prevzatými z rodiny. Možno sa tak správal jeho otec k jeho mame. Tento model má hlboké korene a ťažko sa zdoláva. Chce to trpezlivosť, vysvetľovanie a roky tvrdej práce na vzťahu s neistým koncom.

Nevie riešiť problémy

Neschopnosť riešiť problémy doháňa muža k neprimeranému správaniu sa k žene. Za týmto modelom sa skrývajú osobnostné nastavenia ale aj prevzaté vzory správania. Pri takomto mužovi musí prevziať riešenie situácii žena a ak láska a ostatné vlastnosti muža stoja zato, prižmúriť pri nevhodných prejavoch obe oči.

Neverí si

Nízka sebadôvera môže vo vypätých situáciách vyústiť až do agresivity. Títo muži zvyknú utiecť alebo naopak útočiť prízemným spôsobom. Riešením môže byť neustále dodávanie sebadôvery. Hľadajte jeho silné stránky a podporujte ho v činnostiach, v ktorých je jedinečný. Pomôžte mu na ceste za sebadôverou. Žena dokáže zázraky a odmena bude sladká.

Jeho ego

Mužské ego je ako sotvér podľa ktorého funguje. Keď je príliš veľké nepomôže nič len to vzdať. Akákoľvek iniciatíva je zbytočná.

Napriek všetkému môže byť chyba aj vo vás.  Ak si nevážite samú seba, bude to zneužívať. Je tiež možné, že nemáte hranice vlastnej sebaúcty a dovolíte mu všetko. Vytyčovanie hraníc môže byť náročné a plné konfliktov ale určite stojí za to. Skúste porozmýšľať, kde je skutočne problém.