Presunúť na hlavný obsah

Pozor na internetových „schizofrenikov“

Zdravie a relax

www svet nám poskytuje nekonečné možnosti aj kontakty. Ako sa však hovorí, všetko s mierou. Ľudia, ktorí prežívajú vzťahy prostredníctvom sociálnych sietí totiž niečo skrývajú.

 

Internetový sex, či internetové vzťahy poskytujú zdanlivo oveľa širšie možnosti. Ľudia, ktorí majú problém so sebavedomím, so sociálnymi kontaktmi, vzťahové bloky, či rôzne osobnostné odchylky nachádzajú práve v internete oporu a zázemie. To, čo sa totiž neodvážia naživo, chat znáša bez problémov.

Dve tváre jedného človeka

Problémom je ak pri reálnom kontakte, ak k nemu vôbec dôjde nie sú schopní nadviazať na spôsob komunikácie na sociálnej sieti, prípadne ho úplne poprú. To je už varovaním, že dotyčný-á má vážny osobnostný problém. Počiatočný ostych je normálny ale úplné odmietanie stretnutia alebo iné správanie je  dôležitým signálom, ktorý by ste mali brať vážne.
Práve ľudia s takými problémami vyhľadávajú naviazanie sa na niekoho, kto s nimi zdieľa každodenný život, na to sú sociálne siete, či rôzne chaty ako stvorené. Žiadny osobný kontakt, žiadna práca so sebou samým, žiadne problémy. Podľa odborníkov má takéto správanie až schizofrenické prvky. Človek sa totiž zblíži na sociálnej sieti s niekým ale pri osobnom kontakte sa správa inak, nenadviaže na spôsob komunikácie. Prípadne v závislosti od miery svojich problémov osobné stretnutie vôbec nepripustí.

Chodíme spolu ale nikdy sme sa nevideli

Tínedžeri dnes dokonca aj pri čisto internetovom kontakte používajú výraz chodenie, či milujeme sa, napriek tomu, že dotyčnú-ého nikdy osobne nestretli.
Utiekanie sa k internetovému životu ale ten skutočný reálny nenahradí a osobnostné problémy prehlbuje. Ich neriešenie vedie podľa odborníkov k oveľa tvrdšiemu „prebudeniu“.