Presunúť na hlavný obsah

Ples v opere vypukne už dnes: Čo čaká prominentných hostí?

Zábava

Už o pár hodín sa v priestoroch historického Slovenského národného divadla uskutoční trinásty ročník prestížneho Plesu v opere. Symbolickým úderom na gong sa zaháji tohtoročná plesová sezóna. Pozvanie prijala medzinárodne uznávaná hviezda – speváčka britpopovej hudobnej scény Sharleen Spiteri. Čo všetko čaká prominentných hostí?

 

Vrcholom spoločenských aj kultúrnych udalostí roka je jednoznačne Ples v opere. Tento rok prijala pozvanie jedna z najúspešnejších speváčok britskej popovej scény, Sharleen Spiteri zo skupiny Texas. Do Bratislavy priletela len včera a bude to práve ona, ktorá tradičným úderom na gong zaháji tento lukratívny večer, ktorý nie je len takým bežným žúrom, ale naopak udalosťou, na ktorú sa treba pripraviť poriadne skôr. 
 
Sharleen priletela sama (bez dcérky) a napriek tomu, že sa v minulosti už viackrát zúčastnila plesovových udalostí, váži si pozvanie práve na Ples v opere. Ako sama priznala, oslovila ju najmä myšlienka charitatívneho rozmeru, ktorým tento ples disponuje. Váži si ľudí, ktorí aj v dnešnej dobe dokážu podporiť tých, ktorí to najviac potrebujú.
 
 
Úvodný ceremoniál plesu sa bude niesť v znamení unikátneho predstavenia uznávaného husľového virtuóza, žijúceho v Írsku,  Vladimíra Jablokova, ktorý je v kruhoch klasickej hudby mimoriadne známy. Práve tento talentovaný mladík odprezentuje premiéru Čajkovkij a Rolling Stones vo svojom jedinečnom a svojskom ponímaní.
 
Na hostí teda čaká pestrý, kvalitný a vysoko oceňovaný program, v ktorom nebude chýbať ani umenie z Viedenského štátneho baletu v podaní Niny Polákovej a Romana Lazíka.
 
Operné árie budú znieť od Pavla Bršlíka, jedného z momentálne najtalentovanejších operných spevákov. No a v tento výnimočný a dlho očakávaný večer nebude chýbať ani zástupkyňa najmladšej generácie operných spevákov, ktorou je Adriana Kučerová. Tá bude mať tú česť sprevádzať hostí v úlohe moderátorky plesu. Ako sama prezradila:
 
„Na Plese v opere som sa zúčastnila niekoľkokrát ako hosť aj ako účinkujúca. Nejdem preto do úplne neznámeho prostredia. Avšak moderovanie takého významného podujatia je pre mňa novou skúsenosťou a určite aj veľkou profesionálnou výzvou.“
 
Nás z FEMINITY bude samozrejme zaujímať, akými krásnymi róbami nás známe osobnosti šoubiznisu prekvapia, i to, aká bude atmosféra magického trinásteho ročníka Plesu v opere. 
 
Hlavná hviezda večera Sharleen Spiteri do poslednej chvíle neprezradila, čo bude mať dnes večer na sebe. No jedno je však isté, jej túžbou a snahou bude zaujať svojim talentom a tým, čo má najradšej. Na plese zaznie aj legendárny song I Don´t Want a Lover z roku 1989, ktorý skupinu Texas vyniesol na vrchol rebríčka Top Ten a Sharleen sa vďaka nemu stala speváčkou nazývanou kráľovnou britpopu. 
 
Ak si nespomínate, možno vám napovie táto akustická verzia skupiny Texas:
 

- Najčítanejšie -