Presunúť na hlavný obsah

Kasting Miss Universe: Aké najčastejšie chyby robia adeptky?

Modeling

V Bratislave sa včera uskutočnil záverečný kasting 15. ročníka súťaže krásy Miss Universe 2013, na ktorom sa vybrala finálová dvadsiatka tých najkrajších. Ako to už každoročne býva, na kastingoch sa objavia aj slečny, ktoré nie sú dostatočne pripravené. Aké chyby najčastejšie robia?

 

Riaditeľka súťaže krásy, Silvia Chovancová Lakatošová vie, ako si udržať perfektnú postavu i vzhľad aj niekoľko rokov po tom, ako sa ona sama zúčastnila súťaže krásy. Odborníčka na ženskú krásu mala na uchádzačky základné požiadavky, medzi ktoré jednoznačne patrí prirodzenosť, súmernosť postavy, úsmev a pozitívne vyžarovanie.
 
Neoddeliteľnou súčasťou kastingu sú dvojdielne plavky a vysoké lodičky. Tie, ktoré majú s modelingom skúsenosti aj book, ktorý je iste výhodou. Napriek tomu sa na kastingoch zúčastňujú aj také dámy, ktoré na to „nemajú“. 
 

Aké sú najčastejšie chyby dievčat?

1. Nesprávny mejkap

Dievčatá prídu buď absolútne nenamaľované alebo to s mejkapom preženú. Ideálna je zlatá stredná cesta, teda mať umyté vlasy s prirodzeným leskom, jemný mejkap, do ktorého spadá púder, jemná lícenka a maximálne maskara. Farebné, dymové tiene alebo očné linky by ste mali nechať doma.
 

2. Nevhodná obuv

Podľa Silvie Chovancovej Lakatošovej by si mali dievčatá priniesť topánky na čo najvyššom podpätku. Najvhodnejšou farbou je telová, ktorá splynie s pokožkou a zároveň prirodzene predĺži nohy. Topánky by mali byť pevné, aby v nich chôdza bola stabilná a ladná. Platformy alebo čižmy sú absolútne faux pas.
 

3. Nedokonalá postava

Mnohí si myslia, že adeptky na Miss by mali byť hlavne štíhle. Omyl, oveľa dôležitejšia je súmernosť postavy. Aj vysoká dáma môže mať neproporčnú postavu a celkový vzhľad nie je estetický. Veľa mladých dievčat nerobí žiadny šport, čo sa odráža na ich postave – najproblematickejšie partie sú stehná, zadok a brucho. Aj štíhlej adeptke s ideálnymi proporciami, môže celulitída prebiť tento dojem.
 

4. Nízke sebavedomie

Tréma dokáže zakrútiť s každým z nás, najmä na verejnosti. Budúca Miss by ju však mala prebiť a ten najlepší spôsob je úsmev a pozitívna nálada. Samozrejme s mierou, žiadne chichotanie a strata disciplíny. Jednoducho treba byť sama sebou. Zdravé sebavedomie odráža aj chôdza. Veľa krásnych žien sa hrbí, má guľatý chrbát alebo vplyvom nesprávnej obuvi chodí kolísavo a mužne.

 

Toto je finálová zostava dievčat, ktoré odbornú porotu zaujali a spĺňali väčšinu požiadaviek:

- Najčítanejšie -