Presunúť na hlavný obsah

Rodičia taja deťom, či sú chlapci alebo dievčatá

Lifestyle

Istá kanadská rodičovská dvojica sa rozhodla tajiť pred vlastnými deťmi ich pohlavie tak dlho, kým si svoju sexualitu neuvedomia sami.

Kathy Wittericková (38) a jej manžel David Stocker (39) vraj nechcú, aby bolo ich teraz štvormesačné dieťa menom Storm (Búrka) vystavené konfrontácii so spoločenskými stereotypmi súvisiacimi s pohlavím. Ich kontroverzné rozhodnutie však v Kanade naráža predovšetkým na nepochopenie.

Wittericková tvrdí, že nechce, aby sa Storm musel (či musela) prispôsobovať predurčeným očakávaniam spoločnosti. Odvtedy, čo príbeh minulý víkend zverejnil list Toronto Star, však rodičia narážajú na kritiku. Wittericková podľa agentúry AP v e-maile vysvetlila, že myšlienka, že "celý svet musí vedieť, čo má dieťa medzi nohami, je nezdravá, nebezpečná a voyeristická".

Manželov kritizujú aj za spôsob, ako vychovávajú svoje dve staršie deti. Päťročný Jazz a dvojročný Kio si už síce uvedomujú, že sú chlapci, ale rodičia ich nabádajú, aby nebrali ohľad na sexuálne podmienené normy a vyjadrovali sa spôsobom, aký je im najbližší.

Wittericková tvrdí, že naríklad Jazz si môže vyberať oblečenie a účes úplne ľubovoľne a pokojne si navzdory kritike oblečie ružové šaty. "Jazz má silné povedomie o tom, že je chlapec, a chápe, že jeho voľba nosiť ružovú a dlhé vlasy nie je v jeho okolí vždy prijímaná," napísala chlapcova matka.

Verejnosť rodičov kritizuje vo všeobecnosti za to, že svoje ideové hodnoty vnucujú už aj najmenšiemu dieťaťu a za to, že svoje deti vystavujú posmechu.

Text: ČTK
Foto: SHUTTERSTOCK

- Najčítanejšie -