Presunúť na hlavný obsah

To musíte vidieť! Skvelé byty v dopravných prostriedkoch!

Lifestyle

Vraví sa, že keby nebolo ľudskej tvorivosti, ešte stále by sme bývali v jaskyniach. Pri pohľade na nasledovné fotografie si ale nejeden z nás kladie otázku: „Kde sú jej hranice? A existujú vôbec?“

„Autobusová“ chata v horách

Týmto autobusom sa kedysi deti prepravovali do školy a zo školy. Dnes však plní celkom inú funkciu, a síce: v lese poskytuje ubytovanie lesníkom, ktorí si potrebujú odpočinúť, skryť sa pred nepriaznivým počasím, prípadne tu prespať. Napokon, interiérové vybavenie spĺňa všetky potrebné predpoklady. Jeho súčasťou je tiež moderná toaleta, kachle na kúrenie i kuchyňa.

Apartmán vo vlaku

Hoci pri pohľade zvonku nepôsobí vlakový vagón príliš pútavo, opak je pravdou. Najmodernejšie zariadenie ponúka návštevníkom plný komfort a vzhľadom na skutočnosť, kde sa nachádza, i pomerne netradičný.

Bývanie v lietadle

Keď kaderníčka JoAnn Ussery prišla v dôsledku povodní o svoj domček, rozhodla sa pre vskutku netradičné riešenie. Odkúpila vrak lietadla Continental Airlines 727, dala si ho previesť na miesto, kde pôvodne bývala a po niekoľkých týždňoch z neho vytvorila veľmi zaujímavé bývanie, čo poviete?

Netypická ambulancia

Kto by to bol povedal, že sa práve pozeráte na vnútrajšok sanitky?

Život v dodávke

Američan Steve, ktorý si dal prezývku „Muž z dodávky“, sa vo voľnom čase venuje zdomácňovaniu starých autobusov a dodávok. Takéto naturálne bývanie síce nemusí vyhovovať každému, no pre akčné typy, akým Steve bezpochyby je, ide o veľké dobrodružstvo.

Obytné taxi

Počas letných olympijských hier v Londýne si vodič taxi David Weekes otázku ubytovania vyriešil po svojom. Aby mu neunikla ani jediná minúta zo športovej slávy, zriadil si doslova mobilný bytík vo svojom taxíku.

Štýlové smetiarske auto

Pri pohľade na priloženú fotografiu by si správnu možnosť tipol azda len málokto. Moderná kuchynka, toaleta a v zadnej časti mini obývačka je totiž šikovne postavená  v smetiarskom aute.

- Najčítanejšie -