Presunúť na hlavný obsah

Trik, ktorý pomohol schudnúť Khloe Kardashian 13 kíl!

Zahraničné celebrity

Celebrity držia rôzne zázračné diéty, vďaka ktorým vyzerajú úžasne a inšpirujú nás k zmene životného štýlu. Nie vždy sú však dobré. Ako sa podarilo Khloe Kardashian schudnúť 13 kilogramov?

 
Diéty podľa krvných skupín, jednostranné diéty, drastický detox, či veľa iných návodov na dokonalú postavu za krátky čas nám prezentuje množstvo známych tvárí. Veľa z nich je však doslova zdraviu nebezpečných, a ešte aj neúčinných. Ak sa nám aj podarí schudnúť, nasleduje nepríjemný jojo efekt.  Khloe Kardashian sa za rok podarilo zbaviť trinástich kilogramov jedinečným trikom, ktorý medzi celebritami nie je taký rozšírený – pomalým chudnutím. Vyžaduje si totiž trpezlivosť a tvrdú prácu na sebe.

Slow downsizing

Pomalé (slow) chudnutie je časovo aj psychicky náročné. Vyžaduje si totiž dlhšie obdobie a straty na hmotnosti nie sú také motivujúce. Skôr naopak. Výhodou však je, že časom si zvyknete na nový životný štýl a vyhnete sa tak jojo efektu.  Vo svete je už známy opak fastfoodu – slowfood. Takéto reštaurácie nechávajú zákazníkov si jedlo vychutnať a pomalé prijímanie potravy a trávenie starostlivo pripraveného jedla je pre náš organizmus to najlepšie. Rovnako je to aj s chudnutím. Organizmus si musí na nižšiu hmotnosť a fungovanie v iných podmienkach zvykať. Potom je štíhlosť trvalejšia a efektívnejšia.

Miluje jedlo a víno

Khloe priznala, že dôvodom prečo sa rozhodla pre pomalé chudnutie je jej láska k jedlu. „Rada trávim čas s rodinou, či priateľmi pri dobrom jedle a pohári vína. Musím síce potom dlhšie cvičiť, ale stojí to za to.“ Pomalým chudnutím sa jej podarilo postupne meniť životný štýl a nepociťuje to ako niečo nepríjemné a obťažujúce. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus