Presunúť na hlavný obsah

10 najhorších vlastností ľudí: Títo vám berú energiu, vitalitu a spôsobujú stres!

Zdravie

Dennodenne sa stretávame s ľuďmi, na ktorých máme istým spôsobom alergiu. Vlastnosti, ktoré majú nás doslova iritujú, vyčerpávajú a častokrát privádzajú do úzkych. Toto je 10 najhorších vlastností ľudí, ktorých berte s nadhľadom a pokiaľ možno, vyhnite sa im!

 

Falošní kamaráti

Faloš nie je zriedkavá ani vo svete dospelých. Tí využívajú svoje silné osobnostné črty oveľa viac rafinovaným spôsobom na dosiahnutie svojich cieľov, či už ide o lepšiu pracovnú pozíciu alebo lepšie postavenie v kruhu určitej skupiny ľudí a klientov.

Agresívni ľudia

Zdá sa, že agresívnych ľudí, ktorí nemajú nad sebou kontrolu pribúda čím ďalej, tým viac. Extrémne výkyvy nálad, výbušnosť, ale aj neprimeraný spôsob správania sa odháňa ostatných do takej miery, že v nich vyvolajú pocit viny. Pocit viny v tom, že majú výčitky, že naštvali takýto typ osoby.

„Hejteri“, ktorým nikdy nevyhoviete

V posledných rokoch sa veľmi rozšíril výraz „hejteri“ od anglického slova „hate“ = nenávidieť, neznášať. Tieto typy ľudí sú večne nespokojné, nič sa im nepáči, nikdy im nevyhoviete a čo je najhoršie, sami neposkytnú lepšie riešenie. V skutočnosti ide o ľudí, ktorí závidia a sami nemajú čo ponúknuť.

Pesimisticky naladení ľudia

Negatívni jedinci, ktorí vo všetkom vidia problém v prvom rade brzia sami seba, no v nesposlednom rade aj ostatných. V ich prítomnosti nečakajte žiadne zázraky, ani nič nové. Práve naopak, môžete pri nich podľahnúť stereotypu, negatívnej nálade a nenávisti voči celej spoločnosti.

Jedinci, ktorí sa nevedia osamostatniť

Niektorí dospelí nevyzerajú, no napriek svojmu veku sú nesamostatní a závislí od iných osôb. Majú strach prijať zodpovednosť a riskovať. V skutočnosti sú veľmi slabé povahy, za čo ani niekedy nemôžu (môže na to vplývať príliš upätá a kontrolovaná výchova).

Povýšeneckí zbohatlíci

V zahraničí bohatí ľudia nehovoria na verejnosti o tom, aký majetok majú. U nás je to naopak, aj malí podnikatelia dávajú pocítiť ostatným to, že sú na inom mieste v rebríčku. Žiaľ, vo väčšine prípadov si títo ľudia len kompenzujú pocit menejcennosti s úmyslom získať si obdiv, uznanie a pôsobiť mocensky.

Obmedzení ľudia

Ľudia, ktorí veria len sami sebe a nechcú prijať názory ostatných sú zložité typy, s ktorými sa veľmi ťažko komunikuje. Ich obmedzený pohľad na svet ich robí v mnohých veciach nepoužiteľnými a väčšinou dochádza k hádkam s nimi, z ktorých nie je východisko.

Konzervatívne typy ovplyvniteľné dogmami

Príliš upäté typy ľudí nevedia, o čom je život. Títo ľudia sa nevedia radovať zo života, nepoznajú zmysel pre humor a spribúdajúcimi rokmi sa z nich stávajú nervóni ubrblaní jedinci, ktorí vyhľadávajú príčiny, ako robiť ostatným zle a komplikovať ich život.

Sebaľútostiví ľudia

Možno to tak nevyzerá, ale silná sebaľútosť je psychická choroba. Títo ľudia pravidelne klamú na úkor toho, aby vyzerali v spoločnosti čo najlepšie a najideálnejšie. V skutočnosti nemajú taký zlý život, ako ho predstierajú. Sú vnútorne nevyrovnaní a hľadajú sami seba.

Ľudia chudobní na hodnoty

Čím viac peňazí a pohodlia máme, tým menej uznávame pravé hodnoty. Ľudia, ktorí prirodzene pohŕdajú základnými hodnotami ako zdravie, šťastie, láska, ale aj súdržnosť, či súcit si nevážia ani svoj vlastný život a v skutočnosti sú veľmi chudobní.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe