Presunúť na hlavný obsah

Brucho sa zväčšuje aj nafúknutím: Tieto potravinové zázraky vám pomôžu k plochému vzhľadu!

Zdravie

Sú dni, kedy je naše brucho poriadne nafúknuté napriek tomu, že sme takmer skoro nič nezjedli. Vplývajú na to rôzne faktory, no zmenou jedálnička vieme tento vizuálny problém odstrániť. Pozrite si, ktoré potraviny vám v tom pomôžu!

 
Každé telo reaguje inak a podobne je to aj s veľkosťou brucha. Vo veľkej miere pripisujeme túto nepríjemnosť nesprávnej, kalorickej a mastnej strave, z ktorej sa nám tuky usádzajú predovšetkým v oblasti pásu. Vedľajším (ale nie ojedinelým) faktorom je nadúvanie alebo nafukovanie brucha. 

Najčastejšie k nemu dochádza:

Pri konzumácii strukovín (fazuľa, hrášok, kukurica...)
Počas menštruačných dní
V stresovo vypätých situáciách
Pitím sýtených nápojov
 
Existujú však potraviny, vďaka ktorým dokážete problém nadúvania brucha obmedziť alebo úplne potlačiť. Samozrejme, bez zdravého životného štýlu a pohybu to nepôjde. Ich konzumáciou telo zasýtite, ale len na krátky čas, čo vás vedie k pravidelnejšiemu stravovaniu.

Avokádo

Krémová konzistencia avokáda obsahuje množstvo prirodzených živín nevyhnutných pre naše fungovanie. Má v sebe flavonoidy, karotenoidy (betakarotén, luteín) a tiež fytosteroly. Sú skvelým poskytovateľom vlákniny, kyseliny olejovej a tiež mastných alkoholov. Toto ovocie disponuje množstvom vitamínov ako je horčík, draslík, vitamín C, vitamín E a na druhej strane neobsahuje žiadny sodík, ani cholesterol.

Olivový alebo repkový olej

Olivový olej sa používa nielen ako ingrediencia do jedla, ale aj pred samotným jedlom ako zaháňač hladu. Ak si pred každým jedlom dáte lyžicu olivového oleja, zjete menej potravy v priemere až o 200 kalórií. Telu dodáva serotonín, ktorý má za úlohu vyvolať pocit nasýtenosti. Okrem toho znižuje v tele nezdravý cholesterol.

Hrsť vlašských orechov, ľanové alebo slnečnicové semienka

Vlašské orechy či semienka najrôznejšách druhov by sa mali nachádzať v domácnosti každého človeka. Majú nízky glykemický index a dokážu pritom dostatočne zasýtiť. Obsahujú kyslinu listovú a rôzne rastlinné bielkoviny, čím zlepšujú funkciu čriev a tráviaceho procesu. Sú zdrojom nenasýtených mastných kyselín a majú málo škrobu. Nachádza sa v nich vitamín C, B (B1, B2, B3, B6) a tiež vitamín E. Navyše, sú bohaté na železo, vápnik, meď, zinok, či mangán.