Presunúť na hlavný obsah

10 potravín, ktoré ovplyvňujú starnutie orgánov nášho tela: Takto si môžete predĺžiť život!

Zdravie

To, čo jeme vplýva do veľkej miery nielen na funkciu našich vnútorných orgánov, ale aj zvonka. Zaradenie správnych potravín do vášho jedálnička dokáže ovplyvniť funkciu orgánov k lepšiemu a spomaliť starnutie!

Surové, organické vajcia

Vajcia sú výborným zdrojom bielkovín. Vďaka týmto živinám dochádza k udržiavaniu a zregenerovaniu vnútorných tkanív ako je koža, vnútorných orgánov a tiež svalov.

Listy špenátu

Listová zelenina a obzvlášť špenátové listy sú bohaté na vitamín C. Vďaka kyseline listovej pôsobí priaznivo na zlepšenie krátkodobej pamäti. Konzumáciou tejto zeleniny si človek buduje imunitu proti vzniku srdcových chorôb či rakoviny.

Brokolica

Spomedzi chrumkavej zeleniny má najlepšie protirakovinové účinky. Má vysoký obsah vlákniny, vďaka ktorej pomáha pri trávení a je tiež silným antioxidantom.

Vlašské orechy

Vlašské orechy sú bohaté na zdravé tuky, proteíny, minerály a stopové prvky. Nielenže pomáhajú zvýšiť koncentráciu mozgu a myslenia, ale sú prospešné aj pre nervové bunky.

Chlorella

Jednobunková sladkovodná zelená riasa, ktorá má v sebe najvyššie zastúpenie chlorofylu spomedzi rastlín. Zbavuje telo toxínov, buduje imunitu a pomáha pri zápchach a problémami s tráviacimi orgánmi a ich funkciou.

Cesnak

Má silné antioxidačné účinky, antibakteriálne účinky či anivírusové vlastnosti. Znižuje krvný tlak, zlepšuje krvný obeh, a to vďaka rozšíreným cievam. Okrem srdca, dobre pôsobí aj na hrubé črevo, vaječníky, prostatu, či prsníky a je vhodnou prevenciou proti vzniku nádorových ochorení na týchto miestach.

Paradajky

Paradajky obsahujú vysoký podiel lykopínu, ktorý pomáha prečisťovať krv a pozitívne vplýva na činnosť a rytmus srdca.

Pestrec mariánsky

Bylinka, ktorá si drží popredné miesto v prečisťovaní pečene. Semená tejto bylniky obsahujú komplex bioflavonoidov, konkrétne silymarín. Ten je oveľa silnejším antioxidantom ako vitamín C alebo E.

Ananás

Ananás patrí medzi tropické ovocie, ktoré znižuje chuť na cigarety. Preto ľudia, ktorí sa radia medzi fajčiarov by si mali aspoň raz za deň dať ananás, čím prirodzene potláčajú chuť na tabak.

Zázvor

Používa sa v ľudovom liečiteľstve už niekoľko tisíc rokov, a to v spojitosti s problémami so žalúdkom. Podporuje trávenie, pomáha pri nevoľnostiach a bolestiach brucha a jeho konzumáciou sa hrubé črevo chráni pred cudzím napadnutím vo forme rakoviny.

- Najčítanejšie -