Presunúť na hlavný obsah

5+ dôvodov, prečo jesť grapefruit: Jeho zázračné účinky vás prekvapia!

Zdravie

Biely či červený, oba obsahujú množstvo látok a vitamínov, ktoré zázračne pôsobia na náš organizmus. V jeho špecifickej horkastej chuti sa skrýva viac, než sa môže zdať na prvý pohľad. Existuje minimálne 5 dôvodov, prečo by ste mali toto ovocie zaradiť do svojho jedálnička.

 

Mladšia na prvý pohľad

Grep v sebe ukrýva veľký obsah antioxidantov, ktoré pomáhajú v boji proti vráskam a starnutiu pokožky. Je bohatý na látky, ktoré podporujú produkciu kolagénu, ktorý udržiava našu pokožku mladú sviežu a žiarivú.

Znižuje cholesterol a spaľuje tuky

Ak bojujete so zvýšenou hladinou cholesterolu, grep rozhodne zaraďte do svojho jedálnička. Jeden – dva denne a váš vysoký cholesterol bude minulosťou. Výskumy dokázali, že červené grapefruity obsahujú viac látok potláčajúcich jeho hladinu nadol.

Chudnite bez problémov

Doprajte si grep pred obedom alebo večerou. Urobíte tak veľké gesto pre svoju postavu. Horké látky obsiahnuté v tomto citrusovom ovocí, výrazne poženú spaľovanie tukov. Polka grepu alebo jeho šťava pred jedlom a chudnutie vám pôde bez väčšej námahy.

Výskumy preukázali, že iba samotná vôňa grapefruitu dokáže zrýchliť metabolizmus a pomôcť pri rýchlejšom spaľovaní tukov.

Podpora imunity

Tento citrusový plod je skvelým zdrojom vitamínu C, ktorý pomáha podporovať imunitný systém. Jeho špecialitou je redukcia prechladnutia. Vitamín C je tiež prospešný pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Percento tohto vitamínu v grapefruite je až neuveriteľných 59%.

Aj na vonkajšie použitie

Ak máte oslabenú imunitu, vaše ústa často sprevádza nepríjemný spoločník. V boji proti oparom a aftám je grapefruit jasný víťaz. Taktiež sa osvedčil pri popraskaných perách.

Kozmetický priemysel

Jeho zázračné účinky objavili aj kozmetické firmy, ktoré nezaháľali a začali ho vo veľkom využívať. Dnes je prísadou napríklad mnohých šampónov, pretože pozitívne pôsobí na podráždenú, suchú pokožku a odstraňuje lupiny.

Takýto prípravok si môžete pokojne urobiť aj doma. V lekárni si zakúpte výťažok z grapefruitových jadierok vo forme tinktúry. Zmiešajte dvadsať kvapiek so štvrť litrom vody a po umytí vlasov vtierajte. Neoplachujte a nechajte pôsobiť.

Ak sa rozhodnete na vlastnej koži vyskúšať tento malý zázrak prírody, nezabudnite na jeho špecifickú chuť a doprajte si ho aj v čerstvom stave. Je vhodnou prísadou do šalátov, palaciniek, ale aj sám o sebe je výborný. Vôňa a chuť grapefruitu sú preukázateľným zdrojom energie. Nadýchnite sa, pretože jeho vôňa pripomína raj, ktorý je ukrytý aj v jeho latinskom názve Citrus Paradisi.
 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe